Bentley a Shell uzavřely globální rámcovou smlouvu

Bentley a Shell uzavřely globální rámcovou smlouvu

Řešení ProjectWise ConstructSim nabízí kvalitní nástroje, které pomáhají řídit realizaci stavebních projektů z různých hledisek, včetně financování a nákladů

Bentley

Společnost Bentley Systems, Incorporated, přední globální poskytovatel komplexních softwarových řešení, která zlepšují infrastrukturu, dnes oznámila podepsání nové globální rámcové smlouvy s firmou Shell. Smyslem této smlouvy je snaha společnosti Shell zlepšit řízení svých stavebních projektů prostřednictvím řešení firmy Bentley pro správu stavebních projektů 4D/5D. Toto řešení, které je založeno na platforměProjectWise ConstructSim společnosti Bentley bude zakomponováno do programu ProjectVantage firmy Shell, jako jeho součást. Toto inovativní řešení, které usnadňuje řízení celého stavebního projektu, včetně inženýringu, výstavby, návrhu a instalace, splňuje podmínky metodiky AWP (Advanced Work Packaging) Institutu stavebního průmyslu (CII – Construction Industry Institute).

Globální rámcová smlouva se společností Bentley podtrhuje kvality programu ProjectVantage firmy Shell, který se zaměřuje na integraci projektových dat. Tento program umožňuje rychlejší a spolehlivější provádění projektů díky:

– zlepšení spolupráce mezi jednotlivými obory a dodavateli;

– kontrole dat po celou dobu kapitálové životnosti projektu; a

– využívání normalizovaných řešení, která lze snadno replikovat.

Společnost Shell si vybrala platformu ProjectWise ConstructSim za základ svého systému pro správu stavebních projektů z následujících důvodů:

– kvůli zlepšení schopností v oblasti vizuálního plánování a bezpečného provádění prací, včetně zamezení zbytečné práce a naopak zkrácení doby realizace projektu odstraněním překážek, které negativně ovlivňují bezpečnost, logistiku, dostupnost materiálů a pracovních sil, získávání potřebných povolení a vypracování dokumentace;

– kvůli zajištění lepší “technické čitelnosti” projektů po celou dobu jeho realizace; a

– z důvodu zlepšení produktivity práce na staveništi, což přináší zlepšení v oblasti dodržování termínů, maximalizace využití pracovních nástrojů a pomůcek, zvýšení bezpečnosti a snížení rizik. To vše vede k podstatnému snížení nákladů na realizaci projektu.

Greg Bentley, generální ředitel firmy Bentley System a hlavní podporovatel vztahu s firmou Shell, řekl: “Společnost Shell si zaslouží uznání za to, že energetickému průmyslu ukazuje inovativní přístupy ke zlepšení návratnosti kapitálových investic, a to díky zvýšení hospodárnosti, produktivity a zlepšení předvídatelnosti na základě metodiky AWP Institutu stavebního průmyslu (CII). Dodržováním metodiky AWP v rámci své platformy ProjectVantage tak společnost Shell pomáhá i ke zlepšení svých vlastních projektů, a to díky využití softwarových technologií a cloudových služeb. Zkušenosti společnosti Shell s aplikací 4D a 5D platforem ve svých hlavních projektech potvrzují zjištění Institutu stavebního průmyslu (CII), že metodika AWP zvyšuje produktivitu, na čemž se podílí i platforma ProjectWise ConstructSim.”

Martin Swaine, manažer programu 4D/5D firmy Shell, řekl: “Společnost Shell je potěšena přínosem, platformy ProjectWise ConstructSim, který jsme zaznamenali poté, co jsme tuto platformu začali více v našich projektech používat. Spolu s firmou Bentley se snažíme vytvářet bezpečnější a lepší projekty prostřednictvím zlepšování našeho dodavatelského řetězce.”

O platformě ProjectWise ConstructSim firmy Bentley

Platforma ProjectWise ConstructSim umožňuje týmům v oblasti stavebnictví a architektury získat lepší přehled o stavu výstavby a řídit celý proces od začátku až do konce. Uživatelé si mohou snadno a rychle vytvářet jednotlivé projekty v oblasti inženýringu, návrhu, výstavby a instalace, včetně 3D modelů a následně si stanovovat priority a řídit celý proces výstavby. Jednotlivé fáze projektu lze řídit podle aktuální dostupnosti materiálů a před vlastní instalací si uživatelé mohou jednotlivé části vizualizovat a vyzkoušet jak budou po propojení fungovat. Platforma ProjectWise ConstructSim dokáže ze zadaných dat automaticky vytvářet jednotlivé úkoly a projekty a usnadňuje integraci dat z projektů, systémů pro správu inženýringu, rozpočtů, odhadů i firemních informačních systémů (ERP) do jednoho přehledného systému s úkoly pro jednotlivé týmy a časovým harmonogramem. Aplikace nabízí podrobné zprávy a náhledy do činností jednotlivých týmů, včetně informací o celkovém stavu projektu, dodržování časového harmonogramu a další informace. Tyto informace lze snadno sdílet přes mobilní zařízení, kanceláří stavbyvedoucího i jednotlivými stavebními týmy.

O společnosti Bentley Systems

Společnost Bentley Systems je světovou jedničkou v oblasti špičkového softwaru pro architekty, projektanty, stavitele, majitele a provozovatele technologické infrastruktury. Uživatelé softwarových řešení firmy Bentley mohou využívat sdílení informací mezi jednotlivými stavebními obory a moderní infrastrukturu k usnadnění a urychlení realizace projektů a správy majetku. Řešení společnosti Bentley zahrnují aplikace MicroStation pro modelování informací, služby ProjectWise pro integrované projekty a služby AssetWise pro chytrou správu majetku a infrastruktury. Navíc mohou zákazníci na celém světě využívat profesionální služby a služby v oblasti kompletní správy řízení projektů.

Společnost Bentley byla založena v roce 1984 a má více než 3 tisíce zaměstnanců ve více než 50 zemích světa. Její roční tržby přesahují 600 miliónů dolarů a od roku 2008 investovala do výzkumu, vývoje a nových akvizic více než 1 miliardu dolarů.

Další informace o společnosti Bentley najdete na webových stránkáchwww.bentley.com a ve výroční zprávě společnosti Bentley. Pokud máte zájem o odebírání aktuálních informací a zpráv o společnosti Bentley, přihlaste se k odběruRSS a tiskových zpráv společnosti Bentley. Můžete také navštívit webové stránkykonference Year in Infrastructure (Rok v infrastruktuře), což je jedna z nejvýznamnějších akcí pořádaných firmou Bentley. Sbírku inovativních infrastrukturních projektů (s možností prohledávání) z každoroční soutěže o ceny Be Inspired Awards (Nechte se inspirovat) najdete v ročenkách společnosti Bentley na stránce Bentley Infrastructures. Na webové stránce Bentley Communities se můžete spojit s odborníky na infrastrukturu a stavebnictví a vzájemně sdílet své zkušenosti a učit se jeden od druhého.

Na webové stránce BI 500 si můžete stáhnout žebříček 500 největších firem v oblasti infrastruktury, který společnost Bentley sestavuje. Jedná se o jedinečný globální žebříček předních soukromých i veřejnoprávních firem v oblasti infrastruktury a stavebnictví, které jsou řazeny podle celkové výše investic.

Bentley, logo “B” společnosti Bentley a Be, ProjectWise ConstructSim, MicroStation a ProjectWise jsou buď registrovanými nebo neregistrovanými obchodními značkami firmy Bentley Systems, Incorporated nebo některé z jejích přímo či nepřímo vlastněných sesterských společností. Ostatní názvy značek a produktů jsou obchodními značkami příslušných vlastníků.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient