Coolhousing: Již rok navyšujeme linky nejen do Evropy

Přesně před rokem, v pondělí 12. ledna 2015, uvedla společnost Coolhousing do ostrého provozu vlastní přípojky do nejvýznamnějších evropských internetových uzlů DE-CIX a AMS-IX. Díky tomu se snížily latence do propojených sítí a významně se zkvalitnila konektivita.

V peeringových uzlech se propojují internetové sítě poskytovatelů internetových služeb a obsahu. Jde tedy o křižovatky mnoha datových dálnic, kterými protékají data mezi jednotlivými počítači připojenými k internetu.

Propojení s nejvýznamnějšími evropskými uzly

Deutscher Commercial Internet Exchange (DE-CIX) v německém Frankfurtu a Amsterdam Internet Exchange (AMS-IX) v nizozemském Amsterdamu, kam společnost Coolhousing zavedla své propojky, jsou dva největší peeringové uzly nejen v Evropě. Každým z nich ve špičce protéká přibližně 4 Tb/s. Pro srovnání – tuzemský uzel NIX.CZ zatím dosáhl pouze na desetinu tohoto množství.

Přímé připojení do internetových uzlů

AMS-IX a DE-CIX znamená pro zákazníky serverhousingu Coolhousing především snížení latencí do propojených sítí. Z dosavadních 20 ms do Frankfurtu (DE-CIX) se dostali na 10 ms a z 30 ms do Amsterdamu (AMS-IX) na 20 ms.

V těchto důležitých peeringových uzlech jsou připojeni téměř všichni významní světoví poskytovatelé internetových služeb a obsahu.

Po roce dvojnásobné navýšení kapacity

„Když jsme před rokem aktivovali propoje s Frankfurtem a Amsterdamem, byly okamžitě vytíženy na třetinu své kapacity. Kvalita sítě Colhousingu šla tímto upgradem výrazně vzhůru, což se rychle rozkřiklo a po roce jsme na dvojnásobné kapacitě linek do těchto významných uzlů,“ říká Ing. Karel Umlauf, jednatel datacentra Coolhousing.

Společnost Coolhousing vlastní propracovanou síť

Síť společnosti Coolhousing je vedle uzlů DE-CIX a AMS-IX dále připojena dvěma nezávislými trasami do NIX.CZ, do bezpečné sítě FENIX a do slovenských internetových uzlů SIX a NIX.sk. Zahraniční konektivitu dodává dvojice poskytovatelů Dial Telecom a Core Backbone. Společnost Coolhousing provozuje vlastní datové centrum na Vinohradské třídě s vlastními optickými propoji do datacenter THP T-Mobile (THP GTS), Nagano a CEColo, kde též disponuje prostory pro kolokaci.

Více informací o společnosti Coolhousing najdete na www.coolhousing.cz.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient