Coolhousing: Scrubbing centrum dostupné pro všechny!

Pro ochranu své sítě a technologií svých zákazníků před DDoS útoky provozuje společnost Coolhousing scrubbing centrum, které v datovém provozu odhalí a odfiltruje škodlivou komunikaci. Nově nabízí Coolhousing službu i samostatně pro zákazníky nevyužívající hostingové služby společnosti.

Denial of Service (DoS útoky) a Distributed Denial of Service (DDoS útoky) jsou jednou ze závažných hrozeb dnešní doby. Je relativně jednoduché a levné je zorganizovat, účinná obrana je však technicky komplikovaná a obvykle také nákladná. DDoS útoky mohou být namířeny takřka proti komukoliv, jejich závažnost a frekvence se přitom neustále zvyšují.

Ochranu sítě Coolhousingu, v ní zapojených zařízení a nově též jakéhokoli provozu, který je směrován přes scrubbing centrum Coolhousing, zajišťují prvky RadWare DefensePro. Jejich úkolem je mj. s využitím proaktivního monitoringu či patentované behaviorální analýzy monitoring datového toku a případné odfiltrování probíhajících DDoS útoků či automaticky šířeného malwaru.

Nabídka služby scrubbing centra i pro zákazníky mimo vlastní síť klade vysoké nároky na konektivitu datového centra Coolhousing, která je neustále vylepšována. V současné době má datové centrum na Vinohradské třídě v Praze již tři nezávislé redundantní vlastní optické trasy do datových center THP na Vinohradské třídě, Nagano v Ulici U nákladového nádraží a CE Colo v ulici nad Elektrárnou. Dále síť Coolhousingu využívá redundantní přípojky do NIX.CZ, nově kapacitně posílené přímé spoje do německého a nizozemského uzlu DE-CIX a AMS-IX, spoje do slovenských uzlů SIX a NIX.SK a tranzitní konektivitu od dvojice renomovaných dodavatelů.

Díky neustálému rozvoji sítě nabízí nyní Coolhousing náročným zákazníkům také možnost zřízení vyhrazených přímých optických tras (datových okruhů) pro propojení technologií umístěných ve všech společností užívaných lokalitách, tzn. ve výše jmenovaných datových centrech THP, Nagano a CE Colo, ve slovenském peeringovém uzlu SIX na půdě Slovenské technické univerzity v Bratislavě a samozřejmě ve vlastním datovém centru.

„Trasy umožní vysokorychlostní přenos mezi dvěma lokalitami s kapacitou od stovek kilobitů, až po násobky gigabitů za sekundu. To vše bezpečně, spolehlivě a s minimální odezvou,“ jmenuje hlavní výhody vyhrazených datových okruhů v síti své společnosti Jiří Dvořák, manažer prodeje Coolhousingu.

Spoje je možné realizovat s využitím technologie CWDM/DWDM (multiplex vlnových délek světla) nebo formou MPLS/VPLS (protokolově nezávislá technologie přenosu dat). „Při realizaci optických tras a L2/L3 okruhů vždy spoléháme na technologie špičkových výrobců. Naše řešení jsou postavena především na technologiích firem Cisco a Juniper,“ upřesnil technické řešení Jiří Dvořák.

Více informací o scrubbing centru Coolhousing najdete na webuhttps://www.coolhousing.net/cz/scrubbing-centrum

Vyhrazené optické trasy včetně výhod jednotlivých technologií vám přiblíží stránkahttps://www.coolhousing.net/cz/datove-okruhy

Aktuální schéma sítě Coolhousingu si můžete prohlédnout na adresehttps://www.coolhousing.net/cz/schema-site

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient