Dítě je v bezpečí, jen když je vidět

reflexní prvky, reflexní vesta - děti

Bezpečnostní reflexní vesta dokáže dítě chránit ve dne i za snížené viditelnosti. Měla by být součástí dětského šatníku – pouze oblečení s reflexními prvky nemusí být dostačujícím.

Rozdíl mezi tím, jak je vidět dítě v kvalitní reflexní vestě a v oblečení s několika malými reflexními prvky, je markantní. Běžně se navíc stává, že se reflexní prvek zakryje. Možná jste dítěti koupili zimní boty s blikající patou. Co když ale dítě zrovna stojí? Pata obvykle bliká jen za pohybu. Problém muže nastat i ve chvíli, kdy blikající prvek zakryjí například delší lyžařské oteplovačky nebo dětská zimní kombinéza.

Bezpečí svých dětí nenechávejte na náhodě

Koupili jste dítěti bundu s reflexními prvky? Jen jednu nejspíš nenosí. Mnohdy se pak stává, že před odchodem z domova narychlo popadneme jinou, které tyto prvky schází. Optimální je proto, aby se reflexní vesty staly naprostou samozřejmostí šatníku a děti je nosily vždy. 

Stěžuje si vaše dítě, že se ve vestě necítí pohodlně? Vyzkoušejte vestu se zapínáním na suchý zip na přední straně, nebo vestu, která se obléká přes hlavu. Zajímavým řešením je V reflexní vesta. Má univerzální velikost a hodí se pro děti i pro dospělé. Pořád nám nezakryje celé oblečení, a tak si nás nikdo nesplete s pracovníky technické údržby silnic. Stylově je přijatelná i pro starší děti, které už se vestě brání.

reflexní prvky, reflexní vesta - potisk

Jeden obrázek a z vesty je kamarád

Malé děti lze nalákat i na reflexní vesty s obrázkovými motivy. Králíček nebo medvídek se tak stane každodenním průvodcem dítěte do školy, na kroužky i za kamarády. Děti si tyto vesty snadno oblíbí.

Nezapomeňte reflexní vestu pro dítě vozit s sebou i v autě

Není proto sice zákonná povinnost, je to ale bezpečné. Navíc, pokud byste třeba při nehodě z auta vystoupili a šli po komunikaci pěšky, je povinnost, aby každý, tedy i dítě, měl na sobě výrazné bezpečnostní prvky. Ty na sobě nemáme pokaždé. Proto je vhodné vozit v autě dostatek bezpečnostních vest, včetně té pro děti.

Kvalitní dětské reflexní vesty nabízí e-shop Altima.cz.

reflexní prvky, reflexní vesta - manuál

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient