Dovolená ve Španělsku

Dovolená ve Španělsku

Španělsko je úžasnou zemí, kde načerpáte sílu a odpočinete si. Vychutnáte si zdejší místní kuchyni a objevíte spoustu nádherných míst. Ve Španělsku narazíte na nekonečné písčité pláže, nádherná historická města, krásnou přírodu a spoustu přírodních památek. Španělsko na vás dýchne svojí osobitou kulturou a budete obklopeni vstřícnými a usměvavými lidmi.
Španělsko je členem Evropské unie a schengenského prostoru, stačí vám tedy pouze platný pas nebo občanský průkaz. Hranicemi s největší pravděpodobností projedete bez kontroly. Španělsko je všeobecně považováno za velmi bezpečnou zemi a není třeba se před příjezdem do této země speciálně nechat očkovat.

Do Španělska se lze dostat několika způsoby. Cesta autem nebo autobusem je ale velmi zdlouhavá a vždy se doporučuje raději použít letadlo. Španělsko disponuje celkem 47 letišti. Nejčastěji se létá do měst, jako jsou Barcelona a Madrid. Další možností cestování je i využití vlaku. Při cestování vlakem je možné se dostat téměř kamkoliv, protože síť španělských železnic je poměrně rozsáhlá. Pokud patříte mezi dobrodruhy, zvolte kombinaci letadla a následně si můžete vypůjčit automobil.

Ve Španělsku se již od roku 2002 platí eurem. Co se týká cenové hladiny, má ji Španělsko přibližně stejnou jako Česká republika. Obecně se tedy Španělsko řadí mezi nejlevnější západní země, a proto si svou dovolenou zde můžete skutečně užít na plno. Zájezdy do Španělska jsou velmi oblíbené.

Proč jet do Španělska? Délka pobřeží činí neuvěřitelných 4964 km. Součástí Španělska jsou Baleárské ostrovy, Kanárské ostrovy, jmenovitě Mallorca či Ibiza, oblíbené lokality jako Costa Brava, Menorca a také lze využít kombinací různých lokalit. V této zemi je výborná infrastruktura a nabídka služeb. Naleznete zde i spoustu možností kam vyrazit a co dělat.

Dovolená ve Španělsku se velmi dobře hledá ve srovnávači zájezdů NewTravel.cz. Nabídka je vysoce přehledná, výběr z nabídek cestovních kanceláří je intuitivní i jednoduchý. Můžete zde využít srovnání cen zájezdů a následně uzavírat cestovní smlouvy přímo u cestovní kanceláře.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient