Flexjet se stane prvním odběratelem nadzvukových business tryskových letadel společnosti Aerion

NBAA – Nové revoluční tryskové letadlo zkrátí dobu letů mezi interkontinentálními destinacemi

Aerion Corp., jednička v oblasti nadzvukové technologie, a společnost Flexjet LLC, která nabízí cestujícím nejluxusnější flotilu soukromých letadel, dnes oznámily, že společnost Flexjet podala závaznou objednávku na 20 letadel AS2 společnosti Aerion, což bude první nadzvukové business tryskové letadlo pro komerční účely. Flexjet se stává prvním flotilovým odběratelem letadel AS2.

Foto – http://photos.prnewswire.com/prnh/20151117/288051

„Během své existence byla společnost Flexjet vždy v popředí letecké technologie a našim majitelům předváděla pokročilé výkony. Dnes jsme hrdi na to, že stojíme v popředí další revoluce v oblasti cestování nadzvukovými business tryskovými letadly. Jsme potěšeni, že budeme prvním flotilovým odběratelem letadel Aerion AS2 a že budeme schopni nabídnout našim majitelům možnost nadzvukových interkontinentálních letů,“ uvedl Kenn Ricci, předseda představenstva společnosti Flexjet.

Business tryskové letadlo Aerion AS2 dosahuje maximální rychlosti 1,5 machu, což je o 67 procent větší rychlost ve srovnání s dnešními nebo očekávanými rychlostmi dálkových podzvukových tryskových letadel. Maximální kapacita stroje AS2 má být 12 pasažérů a na jednu nádrž bude mít při nadzvukové rychlosti dolet 9 300 km (4 750 námořních mil), čímž oproti tryskovým letadlům ušetří při cestě přes Atlantik přes tři hodiny a více než šest hodin při delších trasách přes Pacifik. Tryskové letadlo se třemi motory, které v současnosti konstruuje společnost Aerion ve spolupráci s Airbus Group, bude mít svůj inaugurační let v roce 2021 a do provozu bude uvedeno v roce 2023.

„Prověřili jsme technologii společnosti Aerion a ohromné možnosti výkonnosti letadla AS2 a vidíme jejich potenciál průlomových změn v oblasti obchodního cestování. Společnosti Aerion a Airbus Group pokračují v rozvoji AS2 impozantní rychlostí,“ dodal Ricci.

Společnosti Aerion a Flexjet budou spolupracovat na vytvoření ohromujících a jedinečných interiérů letadel AS2, čímž budou pokračovat v tradici předních interiérů, jako např. v nedávno zprovozněné flotile Red Label společnosti Flexjet. Společnost Flexjet očekává, že mnoho zákazníků využije prostřednictvím jejího inovačního programu Global Access kombinaci tryskového letadla AS2 s jinými letadly Flexjet s velkou kabinou, kdy využijí rychlost tryskového letadla AS2, aby dodrželi mimořádně náročný časový harmonogram, jako např. interkontinentální zpáteční lety v jednom dni.

„Kenn Ricci a všechny společnosti Directional Aviation, na které dohlíží, se časem ukázaly jako jedničky v oboru a inovátoři,“ uvedl Robert Bass, předseda představenstva společnosti Aerion. „Máme společnou vášeň pro výkonnost a průlomové změny v obchodním letectvu. Toto je opravdu začátek skvělé spolupráce našich společností. Chci Kennovi poděkovat za jeho vizi a důvěru ke společnosti Aerion.“

O společnosti Aerion Corporation

Společnost Aerion Corporation se sídlem v Reno v Nevadě byla založena v roce 2002, aby započala novou éru praktických a efektivních nadzvukových letů. Během více než desetiletí prokázala společnost Aerion pokročilou technologii křídel ve spolupráci s NASA a ostatními předními leteckými a kosmickými institucemi. Tento výzkum zahrnuje průlomový pokrok v oblasti přirozeného nadzvukového laminárního proudění, který je klíčovou technologií pro business letadla AS2 této společnosti. V roce 2014 zahájila společnost Aerion spolupráci s Airbus Group za účelem sestrojení nadzvukového tryskového letadla Aerion AS2 s rychlostí 1,5 machu. Konstrukční práce pokračují a první let je plánován na rok 2021, uvedení do provozu na rok 2023. Více informací naleznete na internetových stránkách www.aerionsupersonic.com.

O společnosti Flexjet

Společnost Flexjet, LLC poprvé vstoupila n trh částečného spoluvlastnictví letadel v roce 1995 a 20. výročí svého vzniku oslavila v květnu 2015. Flexjet nyní nabízí částečné spoluvlastnictví nebo pronájem letadel. Program částečného spoluvlastnictví letadel společnosti Flexjet je první na světě, který splnil normy nadace pro bezpečnost charterových letů (Air Charter Safety Foundation Industry Audit Standard) a firma Flexjet je první a jediná společnost, která získala 16 ocenění Diamond Award za vynikající výkony od Federální letecké správy (FAA).

Oblast částečného spoluvlastnictví letadel společnosti Flexjet zahrnuje exkluzivní nabídku business letadel, z nichž některé patří k nejmladším v tomto odvětví, s průměrným stářím strojů kolem šesti let, včetně řady LXi Cabin, ke které patří Learjet 75, Challenger 350, Embraer Legacy 450, Global Express a Gulfstream G450, G500 a business trysková letadla G650. Navíc celková řada tryskových letadel obsahuje také Embraer Phenom 300, Challenger 300 a Challenger 605. Společnost Flexjet je členem skupiny společností Directional Aviation. Pro další podrobnosti o moderních programech a flexibilních nabídkách společnosti navštivte internetové stránkywww.flexjet.com nebo sledujte na Twitteru @Flexjet.

KONTAKT: Aerion Corporation, Jeff Miller, VP, marketing and communications, +1-817-291-2234 jeffmiller@aerioncorp.com, NEBO Flexjet, Nicholas Parmelee, The Hubbell Group, Inc., +1-216-406-5602 (mobil), +1-781-878-8882 (kancelář)nparmelee@hubbellgroup.com

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient