Dřevěný vláček – skládačka je pro nejmenší děti nebezpečná!

Dřevěný vláček – skládačka je pro nejmenší děti nebezpečná!

) Inspektoři České obchodní inspekce při monitorování trhu s hračkami narazili na výrobek, který představuje zejména pro nejmenší děti vážné riziko poškození zdraví. Nebezpečí hrozí při hře s dřevěnou skládačkou dřevěným vláčkem, jejíž některé příliš malé části by dítě mohlo při vložení do úst snadno vdechnout nebo spolknout. To by mohlo při nešťastné souhře náhod vést k zablokování dýchacích cest, případně k poranění vnitřních orgánů. Vzhledem k vysoké míře rizika byla tato hračka po zpracování podkladů nahlášena do systému RAPEX.

 

Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu v ČR je v nabídce pro spotřebitele hračka, která může znamenat pro děti riziko. Jedná se o výrobek:

 

 

Prodejce:                                           Van Thao Tran

Identifikační údaje a značení:    Hračka není opatřena žádnými údaji o výrobci či dovozci, ani jinými informacemi pro spotřebitele

Celodřevěná hračka ve tvaru parní lokomotivy

 

 

Fotografie výrobku

 

Popis výrobků:

 

Celodřevěná hračka ve tvaru parní lokomotivy má rozměry 22x19x7 cm. Lokomotiva je opatřena třemi nápravami. V trupu lokomotivy jsou na 4 podélných osách umístěny otočné segmenty (korálky a šestiúhelníky). Střecha lokomotivy je tvořena kazetou, ve které je umístěno 10 odnímatelných částí různých tvarů (stavebnice). Povrch hračky tvoří částečně přírodní dřevo, částečně je upraven různobarevnými nástřiky. Hračka je zabalena v plastové smrštitelné fólii.

 

 

Příčina nebezpečnosti:

 hračkahračka 2

 

Čtyři odnímatelné součásti (segmenty stavebnice uložené v kazetě), která tvoří střechu lokomotivy, se bez použití tlaku vešly celé do válce pro malé části.  Hrozí nebezpečí vdechnutí či spolknutí těchto částí stavebnice, pokud dojde k situaci, že malé dítě do tří let věku vloží tyto části do úst.

 

Opatření:

 

Česká obchodní inspekce prodej dřevěné skládačky zakázala a následně distributor přijal opatření ke stažení rizikového výrobku z trhu. Po zpracování dokumentace byl výrobek odeslán MPO – kontaktnímu místu k nahlášení do systému RAPEX.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient