EET a účtenková loterie

Jistě jste již zaslechli pojem EET, nebo-li elektronická evidence tržeb. Co to vlastně je, a jaké výhody z toho plynou pro obyčejné lidi? V první řadě EET zaeviduje, kolik vám zákazník zaplatil, a jako podnikatel jste pak povinen vydat zákazníkovi účtenku. A k čemu účtenka bude, pokud si nevedu podrobnou ekonomiku domácnosti? No přece na účtenkovou loterii!

Co mohu vyhrát a k čemu to celé slouží?

Účtenková loterie má motivovat lidi k tomu, aby si pravidelně brali účtenky z restaurací, později i z maloobchodů a velkoobchodů. Díky tomu, že si zákazník účtenku vezme, musí podnikatel zisk od vás zdanit, a stát tak vybere více na daních do státní pokladny.

A jaká je to motivace pro vás? Rozhodně se vyplatí si každou účtenku vzít. Vyhrát totiž můžete každý měsíc! Vyhrávat můžete částky až do jednoho milionu korun, stejně tak můžete vyhrávat i částky poněkud menší. Věcnou cenou této účtenkové loterie potom je osobní automobil.

Slosování účtenek by pak mělo probíhat od příštího roku každý 15. den v měsíci, a v potaz by se braly ty účtenky, které splňují kritérium v podobě časového období, kdy byla vystavena. Dejme tomu, že účtenky za únor se budou losovat v březnu, atd.

Nutné přihlášení?

Ano, skutečně bude nutné dát o sobě vědět, že máte zájem se účtenkové loterie zúčastnit. Můžete tak učinit přes webové rozhraní nebo mobilní aplikaci, která bude brzy oznámena. Celý systém ještě není v provozu, takže je možné, že se budou některé drobnosti měnit.

Co když ale nemáte přístup k internetu? Nevadí! Ministerstvo financí jedná s některými partnery na tom, aby se stali partnery účtenkové loterie. Jak? Jednoduše přijdete na určené místo (například pošta nebo terminály Sazky), a zde se zaregistrujete do účtenkové loterie. Tento systém je uzpůsobený hlavně starším lidem, kteří buď nemají přístup na internet, nebo jednoduše počítač neovládají.

Rozhodně si proto nezapomínejte brát své účtenky, aby vám případná výhra neutekla mezi prsty!

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient