Elektrokola pro Evropský parlament se vyrobí v Praze

Český výrobce jízdních kol a elektrokol Citybikes, s.r.o. vyhrál zakázku Evropského parlamentu na dodávku elektrokol. Společnost nabídla model svého elektrokola značky Kolos No.3, který dodá v bílé barvě a s logem Evropského parlamentu.

Společnost Citybikes byla založena v roce 2006 a zaměřuje se na vybavení pro městskou cyklistiku a cykloturistiku. Zpočátku byla společnost zaměřena pouze na obchod, ale postupně začala zavádět svůj vlastní výrobní program. Kromě několika modelů městských kol se jedná zejména o kola pod vlastní značkou Kolos. Koncept značky kol Kolos následuje světový trend „co-creation“(spoluvytváření), který zahrnuje zákazníka do procesu vývoje či výroby produktu a umožňuje tak zákazníkovi přizpůsobit si kolo vlastním představám. Zákazník si může v online konfigurátoru jízdních kol Kolos zvolit ideální podobu svého kola včetně nejdůležitějších komponent a doplňků.

Právě výrobní zázemí zajišťuje společnosti takovou flexibilitu, že může reagovat na velmi specifické požadavky. „Dnešní zákazník a to nejen institucionální, je čím dál náročnější a má svou vlastní představu o tom, jak má vypadat to, co kupuje. Snažíme se dát zákazníkovi svobodu volby, tak aby to byl hlavně on, kdo určí, co se vyrobí a co si nakonec koupí. Takové služby nemůžete docílit jinak než lokální výrobou kol,“říká jednatel společnosti Citybikes Martin Říha.

Městská cyklodoprava je silnou doménou společnosti Citybikes. Na městská kola, ale i náročnější zápůjční kola a jejich specifika se zaměřuje již mnoho let. Společnost se podílela i na vývoji zápůjčních kol, která nyní jezdí v několika evropských městech.

Elektrokola pro evropský parlament budou vyráběna ve výrobních prostorách společnosti Citybikes v Praze Hostivaři. „Potěšilo nás, že o zakázku pro Evropský parlament se může úspěšně utkat i menší firma z České republiky. Věříme, že podobné zakázky budou přibývat i u nás. Tak jak se státní instituce budou stále více zaměřovat na udržitelnou dopravu a snažit se jít ostatním příkladem,“ dodává Martin Říha.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient