GSK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPILA DO ROKU 2016, TRŽBY VZROSTLY O 8 %

GSK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPILA DO ROKU 2016, TRŽBY VZROSTLY O 8 %

Jedna z největších farmaceutických společností na světě, britská GSK, vstoupila do nového roku nad očekávání dobře – 8% růstem tržeb, které dosáhly celkové částky 6,2 miliardy liber. Z prodejních výsledků dále vyplývá, že firma úspěšně zvládla uvést na trh nové léčivé přípravky v oblasti HIV, respiračních onemocnění a vakcín. Provozní zisk současně přesáhl 1,5 miliardy liber.

„Finanční výsledky jsou velmi dobré, ale hrdí můžeme být i na to, že jako inovativní farmaceutická firma na trh každoročně uvádíme desítky nových léčiv pro pacienty se závažnými onemocněními. Na takto dynamickém růstu se podílí především prodeje našich nových produktů v oblasti léčby HIV a respiračních onemocnění. Přispívá k němu ale i efektivní kontrola nákladů a realizace našich plánů na restrukturalizaci a optimalizaci produktového portfolia, což byly naše priority v posledních letech,“ říká PharmDr. Monika Horníková, MHA, generální ředitelka české pobočky GSK.

Na celkových výsledcích společnosti se jednotlivé divize podílely následujícím způsobem: Divize Vaccines, která vyrábí očkovací látky, si připsala 23% růst tržeb, divize Consumer Healthcare, která vyrábí běžné spotřební produkty, dosáhla 26% růstu tržeb. Divize Pharmaceuticals, která vyrábí léky na předpis, zaznamenala 1% pokles. Celková hodnota zisku na jednu akcii činila v prvním čtvrtletí 19,8 pence. Dobrý hospodářský výsledek podpořily částkou 821 milionů liber i prodeje nových produktů určených pro léčbu HIV, respiračních onemocnění a vakcín proti meningokoku, které tvoří celých 20 % tržeb v divizi Pharmaceuticals.

Kontakt:

Mgr. Jakub Hofmann, Communication manager, GSK, Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4

tel.: 222 001 202 (111), e-mail: jakub.j.hofmann@gsk.com

http://www.gsk.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient