Odvážné Polky na scéně – Bardzo fajný večer v Biu Oko

Odvážné Polky na scéně – Bardzo fajný večer v Biu Oko

Odvážné, šeptající, řvoucí, meditující a zpívající. Takové jsou hlasy žen v nevšední divadelní koláži Ženský chór, jejíž propracovaný filmový záznam bude hlavním programem dalšího Bardzo fajného večera. Libými melodiemi a osobitými polskými texty přijede pražské kavárenské publikum potěšit mladá slezská písničkářka Beata Bocek. Za vybranou polskou kulturou a jarně laděnými polskými dobrotami přijďte v sobotu 7. května od 16.30 do letenského Bia Oko.

Program jarního Bardzo fajného večera otevře slezská písničkářka Beata Bocek, rodačka z Českého Těšína, která ale zpívá nejčastěji polsky. Všestranná muzikantka hraje na kytaru, harmoniku, ukulele, koncovku či mbiru a v poslední době vystupuje společně se švédským multiinstrumentalistou Christofferem Strandhem, který ji doprovází na trubku a basovou kytaru. V lednu tohoto roku vydala u Indies Records album O Tobje, ze kterého vybere skladby také pro malou improvizovanou scénu kavárny Bia Oko. Podvečerní buskingově laděný koncert v kavárně kina bude všem divákům přístupný zdarma.

Druhým bodem večera bude propracovaný filmový záznam divadelní inscenace„Ženský chór: Magnificat“ polské režisérky Marty Górnické, který dosud nebyl v Česku uveden. Inscenaci tvoří popkulturní koláž složená z útržků textů Elfride Jelinekové, Adama Mickiewicze, Euripida, ale také citátů z Bible, části receptů nebo citáty z novin. Choreografie ženského sboru vyjadřuje svěží prolomení stereotypů a klišé, kterými jsou ženy – a to nejen v Polsku – stále nahlíženy. Českému publiku tuto osobitou výpověď přináší spolek Popular, který projekci opatřil českými titulky.

Projekci uvede polská kulturoložka Agata Adamicka-Sitek z Instytutu Teatralnego Zbigniewa Raszewského, s níž budou mít také diváci po skončení možnost diskutovat. Moderátorské role se ujme divadelní dramaturg a publicista Lukáš Jiřička. Diskuze bude konsekutivně tlumočena do češtiny a polštiny. Projekce bude v originálním polském znění s českými a anglickými titulky.

Již před začátkem koncertu od 16 hodin v Biu Oko na diváky čekají svěže a jarně laděné polské pochutiny, které připraví osvědčený přátelský polsko-český kulinářský tým. Po celý večer budou také na baru oblíbené polské drinky.

Bardzo fajný večer pořádá spolek Popular, který dlouhodobě usiluje o popularizaci polské kultury v ČR. Akce je realizována za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Magistrátu hlavního města Prahy a městské části Praha 7 a díky stálému partnerství s Polským institutem v Praze.

Program:

16.00 – 18.00 polské delikatesy

16.30 koncert Beata Bocek (60 min., kavárna, vstup zdarma)

18.00 projekce – záznam inscenace Ženský chór (50 min. inscenace + 30 min. diskuze, vstupné 110,- dospělí/90,- studenti)

Předprodej

http://www.biooko.net

https://goout.cz/cs/praha

http://www.facebook.com/bardzofajnyfestival/

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient