Praha je rájem developerů. Do 4 let plánují postavit 33 tisíc nových bytů

Praha je rájem developerů. Do 4 let plánují postavit 33 tisíc nových bytů

Zhruba 7 tisíc. Tolik nových bytů se loni prodalo v Praze. Letos by mělo být toto číslo ještě vyšší. Poptávka po bydlení tak převyšuje nabídku, na což reagují developeři. Do roku 2020 proto plánují v Praze postavit 33 tisíc nových bytů.

Zájem o nové byty v Praze je velký zejména proto, že se do ní stěhuje za prací nejvíce lidí. Díky vysokým platům si navíc vlastní bydlení mohou bez problémů dovolit. Hledají proto nejen vlastní byty, ale i rodinné domy.

Podle Českého statistického úřadu loni lidé nejčastěji kupovali byty 2+1 s obytnou plochou 52 metrů čtverečních. U rodinných domů zase nejvíce volili dispozice 4+1 s obytnou plochou 93 metrů čtverečních.

Při výběru záleží na vybavenosti

Potenciální zájemci o nové byty nebo domy v Praze se kromě samotné stavby rozhlížejí i po okolí. Chtějí, aby v blízkém okolí domova nakoupili v supermarketu, najedli se v restauraci, nakoupili v pekárně nebo zašli do kadeřnictví.

Naopak domy v Praze, které stojí blízko hypermarketů nebo velkých dopravních křižovatek, lidé nechtějí.

Novostavby v Praze v atraktivních lokalitách

Za samozřejmost považují potenciální zájemci dobrou dostupnost prostředky hromadné dopravy. Chtějí se totiž pohodlně dostat do práce.

Prodej bytů v Praze zajišťuje například společnost FINEP, která aktuálně nabízí byty v 5 lokalitách.

Vybrat si můžete třeba byt v Harfa Parku, kde kromě supermarketu a služeb najdete ivelké hřiště a sportoviště. Vynikající sportovní a relaxační vyžití nabízí také okolínových bytů v Hostivaři.

Náročnější uspokojí rodinné domy v Praze

Pokud máte rádi soukromí a můžete do nákupu nemovitosti více investovat, poohlédněte se po rodinných domech. FINEP aktuálně nabízí domy v Praze ve 2 lokalitách.

První je Britská čtvrť ve Stodůlkách, kde si vyberete z rodinných domů 4+kk nebo 5+kk. V blízkosti této lokality je jak hromadná doprava, tak i několik obchodů.

Druhá je Malý háj ve Štěrboholech, kde firma FINEP staví rodinné domy 4+kk. Tato lokalita potěší zejména milovníky přírody, protože nabízí parky s lavičkami.

Kompromis nabízí družstevní byty

Pokud chcete bydlet ve vlastním, ale nemůžete investovat vysokou částku, pořiďte sidružstevní bydlení v Praze. Při koupi zaplatíte jen 25-30 % z ceny bytu a zbytek doplácíte v měsíčních splátkách. Jakmile uhradíte celou částku, získáte byt do osobního vlastnictví.

Družstevní byty v Praze aktuálně seženete třeba v Prosek parku nebo Britské čtvrti.

S nákupem nemovitosti ale neotálejte. Byty i domy rychle mizí. Navíc budou v průběhu roku ještě zdražovat.

 

 

Kontakt:

FINEP CZ

Zelená infolinka: 800 500 506

E-mail: info@finep.cz

Web: http://www.finep.cz/cs/

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient