Do Hostivice parní lokomotivou na Ivana Mládka, pivo, ale i přednášku o rychlodráze

Městské slavností mají tento rok speciální rozměr. Hostivice si letos připomíná 750 let od první zmínky o jeho významné části – Litovicích.

Městské slavnosti nicméně budou tentokrát svou velikostí a událostmi v Hostivici daný zářijový den výjimečné. V současné době se dokončuje výroba rozsáhlé historické monografie, která bude reflektovat vývoj a význam Litovic včetně dalších historických souvislostí a křest tohoto díla je plánován právě na 3. září.1472629876_3[1]

MKSH, p.o. spolu s Českými dráhami a SŽDC organizují nejenom celodenní provoz parní lokomotivy na trase Praha-Zličín – Hostivice – Rudná u Prahy, ale rovněž speciální přednášku a diskuzi o plánované rychlodráze Praha – Letiště Václava Havla – Kladno, která se tento den uskuteční od 11 hod. v místní zrekonstruované budově sokolovny spolu se zástupci dotčených institucí.

Městem se uskuteční jízda historických autobusů, vozidel a motocyklů, která bude končit u západního křídla hostivického zámku. Zde bude slavnostně otevřena nová Městská knihovna Hostivice.

Kdo je nicméně fanouškem historických autobusů, může rovněž využít kyvadlovou linku těmito vozy Praha-Zličín – Hostivice – Praha-Zličín.

Na náměstí dále proběhnou závody sborů dobrovolných hasičů z celého kraje. Vedle zmíněného křestu monografie na náměstí proběhne boxerská exhibice.

Jako hlavní hudební ansámbl se představí band Ivana Mládka, dále např. progresivní rock Letů Mimo. Večer završí ohňostroj spolu s vystoupením kapely Lokomotiva.

1472629566_2[1]Koncepce městských slavností nevybočuje z tradičních pivních, které každoročně v Hostivici probíhají. I letos budou moc návštěvníci ochutnat skvělé pivní moky zmalých a středních pivovarů včetně bohatého občerstvení.

Úspěšnost hostivických slavností podtrhuje skvělá účast na posledních dvou ročnících, kdy se i v těžké konkurenci okolních akcí, přijelo do města vždy podívat přes 5000 lidí.

Více info na www.slavnostihostivice.cz

 

Limitovaný počet akreditací pro jízdu parní lokomotivou v první třídě. Z nádraží Praha-Vršovice do Hostivice.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient