IMMOFINANZ rozšiřuje portfolio STOP SHOP

IMMOFINANZ rozšiřuje portfolio STOP SHOP na 66 nákupních center díky osmi akvizicím. IMMOFINANZ pokračuje v expanzi svého úspěšného portfolia nákupních center STOP SHOP díky akvizici osmi míst na Slovensku a v Maďarsku. Celková kupní cena za tyto nemovitosti činí přibližně 79 milionů eur.1479118163_photocimmofinanz_stopshopnis_serbia1

Nově získaná nákupní centra mají obsazenost zhruba 98 % a generují roční výnos z pronájmu okolo 6,6 milionu eur. Tyto transakce budou uzavřeny v několika krocích, přičemž se předpokládá, že se tak stane do konce prvního čtvrtletí roku 2017. Poté bude portfolio SHOP SHOP společnosti IMMOFINANZ pokrývat 66 míst v sedmi zemích se zhruba 449.000 m2 pronajímatelné plochy a v účetní hodnotě přesahující 600 milionů eur. V současnosti se v přípravné fázi nacházejí developerské projekty na dalších místech v Srbsku a Polsku.

„Tyto akvizice představují skvělé obohacení našeho portfolia STOP SHOP na Slovensku a v Maďarsku. Dobrá umístění, úspěšné provozování všech nákupních center, příznivé konkurenční prostředí v místě a osvědčený, hodnotný mix nájemců, to vše mluví ve prospěch těchto investičních příležitostí za atraktivní cenu,“ říká Oliver Schumy, výkonný ředitel (CEO) společnosti IMMOFINANZ. „Naším cílem je zvýšit počet STOP SHOPů na více než 100 v průběhu nadcházejících let, a to jak díky našim vlastním developerským projektům, tak i díky dalším akvizicím.“

Balík nemovitostí pořizovaných na Slovensku zahrnuje šest nákupních parků v těchto městech: Bardejov, Michalovce, Prievidza, Rožnava, Prešov a Bratislava – Rača. Prodávajícím je rakouská společnost WM Invest GmbH. „Těchto šest nemovitostí se nachází na osvědčených nákupních místech a vykazuje velmi dobrou míru obsazenosti,“ vysvětluje Michael Wakolbinger, generální ředitel prodávající společnosti. Tato transakce rozšíří slovenské portfolio nákupních center společnosti IMMOFINANZ na 16 míst s celkem 112.000 m2 pronajímatelné plochy.

Další akvizice zahrnují nákupní centra v maďarských městech Hatvan a Szolnok. Prodávajícím je v tomto případě společnost Real 4 You Immobilien GmbH. V Maďarsku nyní vyroste počet míst pod značkou STOP SHOP na 14. Ta dohromady nabízejí 128.000 m2 pronajímatelné plochy.

Každá z osmi nemovitostí získaných v rámci těchto akvizic má mezi 7.000 a 9.300 m2 pronajímatelné plochy a může se pochlubit atraktivním mixem nájemců v čele s tak prestižními značkami, jako jsou Deichmann, Takko, JYSK a C&A – tedy takovými, na něž jsou kupující ve STOP SHOPech už zvyklí. Po uzavření celé transakce dojde k rebrandingu jednotlivých nákupních center tak, aby odrážela koncept STOP SHOP.

Detaily týkající se portfolia STOP SHOP

STOP SHOP je značkou společnosti IMMOFINANZ pro nákupní centra ve střední a východní Evropě. Jde o praktická lokální nákupní místa pro spádové oblasti s 30.000 až 150.000 obyvateli a s širokou nabídkou zboží za výhodnou cenu. Díky příznivému dopravnímu spojení a rozsáhlým parkovacím plochám se zaměřují na „smart shoppers“, tedy na takové nakupující, pro něž hraje roli cena a dobrá dostupnost místa.

Portfolio STOP SHOP společnosti MMOFINANZ pokrývá 66 nákupních center (včetně nejnovějších akvizicí) v sedmi zemích, jimiž jsou: Slovensko (16 STOP SHOPů), Maďarsko (14 STOP SHOPů), Rakousko (11 STOP SHOPů), Česká republika (10 STOP SHOPů), Polsko (6 STOP SHOPů), Slovinsko (6 STOP SHOPů) a Srbsko (3 STOP SHOPy).

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient