Inspektoři ČOI na festivalu Rock for People

Inspektoři ČOI na festivalu Rock for People  

Od neděle 3. 7. do úterý 5. 7. 2016 se ve Festivalparku v Hradci Králové uskutečnil další ročník jednoho z největších českých festivalů Rock for People. Hned první festivalový den, v neděli 3. 7., se na kontrolu prodejců vydali i inspektoři České obchodní inspekce inspektorátu Královéhradeckého a Pardubického. Předmětem jejich kontroly bylo prověření prodejních stánků a poskytovatelů hostinských služeb z hlediska dozorových kompetencí ČOI. Z 6 kontrolovaných subjektů se porušení některého z právních předpisů dopustili provozovatelé ve 3 provozovnách (tj. 50% zjištění).    

Kontrol se zúčastnili čtyři pracovníci České obchodní inspekce a provedli celkem šest kontrol a to čtyři u hostinských služeb, 1 x zkontrolovali prodej potravin a 1 x prodej textilních výrobků. Porušení právních předpisů bylo zjištěno ve 3 provozovnách, ve dvou případech se jednalo o vícečetná porušení. Jeden z prodejců neumožnil ověřit deklarovaný objem polévky, ve 3 případech neměly doklady o zakoupení výrobků předepsané náležitosti a v 1 případě bylo zjištěno porušení nařízení o značení textilních výrobků, kdy prodávané textilní výrobky nebyly označeny materiálovým složením v českém jazyce.

Za zjištěná porušení byly uloženy příkazem na místě 3 pokuty v celkové výši 4500 Kč.

Vzhledem k poměrně vysokému procentu zjištění budou kontroly na letních festivalech v rámci Královéhradeckého a Pardubického kraje nadále pokračovat.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient