Interaktivní billboard v Plzni!

KONTRON ECT

Interaktivní billboard v Plzni!

Již několik týdnů mohou obyvatelé Plzně pomocí mobilního telefonu ovládat interaktivní billboard naproti Západočeské univerzitě v Plzni na Borech. Osvětlení loga ovládá počítač, který je umístěn přímo na billboardu a je připojený k internetu. Uživatel, který se rozhodne logo rozsvítit, komunikuje s billboardem prostřednictvím webové stránky http://www.vyvijimepocitace.cz.

Billboard realizovala společnost KONTRON ECT Design s.r.o., která v Plzni vyvíjí embeded počítače a počítačové systémy. „Touto cestou oslovujeme IT specialisty, které momentálně nabíráme do naší společnosti,“ prozradila Kateřina Štěpánová, HR manažerka společnosti. „K tomuto kroku nás donutila situace na pracovním trhu, kde je IT odborníků nedostatek a nám se nedaří obsadit především specializované pozice v naší společnosti SW. Hledáme především SW inženýry, integrátory a také knihovníka pro mezinárodní knihovnu elektronických součástek,“ dodává Štěpánová a láká do řad společnosti jak zkušené IT matadory, tak i absolventy plzeňské univerzity.

A jak si něco podobného vyrobit doma?

Osvětlení KONTRONího loga na billboardu ovládá počítač Raspberry PI 2, který je umístěn přímo na billboardu a je připojený k internetu. Komunikace s billboardem probíhá prostřednictvím webové stránky http://www.vyvijimepocitace.cz. Ta je poskytována běžným webhostingem s databází. Databáze obsahuje informace o tom, jaká barva zrovna svítí a jakou barvu požaduje uživatel. Webová stránka se pak pravidelně ptá, jaká barva je právě rozsvícena, a také po stisku tlačítka ukládá do databáze požadavek, jakou barvou se má logo rozsvítit. Billboard se naopak ptá databáze, jaká barva má svítit a ukládá do databáze zpětnou vazbu o tom, jaká barva právě svítí. Na logo v KONTRONu bylo použito plexisklo prosvětlené LEDkovým páskem, které jsou zasazeny do hliníkových profilů, a barevné složky LEDkového pásku jsou připojené na GPIO počítače.

A pokud byste se vývojem podobných a možná i daleko složitějších systémů chtěli živit, tak se rovnou v KONTRONu zastavte. Schůzku je možné domluvit nahttp://www.vyvijimepocitace.com.

Kontakt:

KONTRON ECT design s.r.o.

Teslova 1, 301 00 Plzeň

www.kontron.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient