Jak bojovat se zápachem z úst?

usta

Jedná se o nepříjemnou věc, o níž se ve společnosti zrovna moc nemluví. Přitom je tolik běžná. Zápach z úst může souviset s potravou, již jste právě snědli, ale třeba i se zažívacími obtížemi a onemocněními. Ať už ho však máte z čehokoliv, jedno je jisté. Je třeba s ním bojovat.

Zápach z úst vám dokáže pěkně znepříjemnit život. Lidé kolem vás jej cítí, a i když vám to přímo málokdy sdělí, budou si o vás myslet své. Na jednání s potenciálním klientem neuděláte moc dojem, vysněnou lásku svého života odradíte a známí se od vás při rozhovoru budou odsouvat. Pomoc přitom není složitá.

Čistěte si zuby. Pravidelně

Tato rada možná vypadá banálně, ovšem spousta lidí si čistí zuby třeba jen jednou denně. Správná frekvence je přitom dvakrát až třikrát za den. Odstraníte tím ze zubů zbytky jídla a plak, který zapáchá. Žvýkačku si vzít samozřejmě můžete, ta dočasně ke svěžímu dechu pomůže, avšak nečistoty mezi zuby neodstraní.

Vylučte zdravotní potíže

Za zápachem z úst jich může stát celá řada zdravotních potíží od banalit, jako je zubní kaz, přes cukrovku až po refluxní chorobu, při níž se vám vrací žaludeční šťávy do jícnu. Nevábnou vůni může způsobovat žaludeční vřed, nádor v hltanu, hrtanu či dutině ústní, selhávání jater a ledvin. Vůbec to nemusí být váš případ, nicméně máte-li strach, nechte se vyšetřit.

Vyvarujte se zlozvyků

XYLODENT 100 tablet

Jsou potraviny a zlozvyky, které k zápachu úst jenom přispívají. Tím nejznámějším je kouření, chemické látky z cigaret prostě zapáchají. Dále jde o česnek, cibuli, rybí maso, kávu a alkohol. Ne že byste si je nemohli nikdy dopřát, ale zkuste jejich konzumaci omezit na dobu, kdy se nechystáte mezi lidi.

Zkuste něco lepšího než žvýkačky

Rychlou záchranu samozřejmě představují různé bonbóny a žvýkačky. Mají ale jen velmi omezený účinek. Lepší bývají doplňky stravy se sladidly, jako je například Xylodent 100 tablet ochucený mátovým aroma. Jeho hlavní složkou je xylitol, tedy březový cukr, který se nachází v mnohém ovoci. Na rozdíl od žvýkaček a bonbonů se neužívá v případě nouze, nýbrž pravidelně třikrát denně. Výsledky jsou pak znát.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient