Plánujete zimní dovolenou? Zvažte kouzelné Slovinsko

smucanje-2016-skijanje-2016-2_a56

Léto sice ještě zdaleka nekončí, což ale nic nebrání v tom zarezervovat si svou zimní dovolenou. Nejenom nadšeným lyžařům otevírá svou náruč Slovinsko.

Patříte mezi milovníky lyžování a dalších zimních sportů? Sníte o dovolené v zasněžené krajině a chcete si zimních radovánek užít naplno? V tom případě neváhejte a svou zimní dovolenou si zarezervujte v předstihu. Jinak vám hrozí, že ty nejlepší lokality budou vyprodané.

Sjezdovky světové úrovně

Jsou v hledáčku vašeho zájmu sjezdovky světové úrovně? Ty na vás čekají nejenom v nejoblíbenějších lyžařských střediscích v Itálii a Rakousku, ale i ve Slovinsku, které obzvláště v posledních letech nabývá na popularitě. A není se ani čemu divit. Nabízí snadno dostupné a pravidelně udržované lyžařské svahy, atraktivní ceny skipasů, jež se příliš neliší od cen u nás, a děti mladší šesti let zde mají lyžování zcela zdarma!

Dlouhá lyžařská tradice

Slovinsko je z mnoha důvodů pro lyžaře přímo stvořenou zemí. V první řadě zde má dlouhou tradici. Vždyť první zmínku o lyžování na náhorní plošině Bloke zapsal už historik Valvasor. A v neposlední řadě je lyžování ve Slovinsku proslulé díky soutěži organizace FIS v Kranjske Goře, v pohoří Pohorje a v Rogle.

Skvělá kuchyně

K tomu vás tu čeká naprosto báječná domácí kuchyně. Vychutnáte si balkánské speciality z mletého masa, jakou jsou typická pleskavice nebo kofte. Místí specialitou je ale i i kombinace šopského salátu se smaženými hranolky. Vyhlášené jsou i tamní klobásky, jelítka, polévka jota a štrúdl! A protože slovinština má hodně blízko k češtině, bez problémů se zde domluvíte. Nebo si s místními alespoň vzájemně porozumíte.

Hotel Kranjska hora

Ubytovat se doporučujeme například v kouzelném rezortu Ramada Kranjska hora nacházejícím se přímo na sjezdovce hned vedle promenády a 150 metrů od centra Krajnska hora. Nebo v jakémkoliv jiném hotelu, jež má ve své nabídce cestovní kancelář Gradtur (gradtur.si), specialista nejenom na lyžování ve Slovinsku. Klikněte na odkaz 2019 lyžování Slovinsko a vyberte si lokalitu, která vám bude po všech stránkách vyhovovat.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient