Jak rozpoznat a získat luxusní lokalitu?

Jak rozpoznat a získat luxusní lokalitu?

Z nějakého důvodu máte v plánu pořídit si nové bydlení. Chcete bydlet jinak, odlišit se. Aniž by to byl váš prvotní záměr, tak tím, že vyhledáváte nestandardní lokalitu, už jste jiní, jdete za svým snem. Máte zcela jasnou představu o svém novém luxusním domově. S tím jde ruku v ruce i lokalita, která je hlavním kriteriem určujícím luxusní bydlení. Co odlišuje luxusní lokalitu od ostatních, kolik stojí a proč jsou tak žádané?1469536402_LUXURYpropertiess.r.o.,projektVILYTROJA,Praha[1]

Genius loci

Luxusní lokalita, aby mohla být považována za luxusní, se vytváří dlouhodobě. Genius loci a pověst lokality je směsicí skutečných výhod. Takovouto lokalitu dotváří i její historie, většinou v ní bydlí známé a uznávané osobnosti.

Soukromí, bezpečnost, charakter sousedních staveb

Nejste zvědaví na závistivé pohledy sousedů, nemusíte nikomu vysvětlovat, proč jste se v té konkrétní lokalitě ocitli, ani nemusíte schovávat váš nový mercedes. Okolní domy vás přesvědčí, že se právě tato lokalita řadí mezi luxusní. Okolí na vás bude působit klidně, bezpečně.

Příroda, výhled, sportoviště

Přes den jste velice vytížení, proto je důležitý zdroj energie a relaxace. Co jí zaručí více než zdravé ovzduší, příroda, dostatek sportovišť a jiných zařízení pro trávení volného času. Je to rovněž velmi pohodlné, když nemusíte za svým oblíbeným sportem dojíždět v dnes tradičních kolonách, ale vše pro aktivity máte na dosah ruky. A jestliže se rozhodnete trávit volné chvilky v klidu svého domova, očekáváte, že budete obklopeni přírodou, která vám poskytne krásné výhledy po okolí.

Velkoměsta mají své luxusní lokality

Bydlení v centru města je pro velkou část populace velmi lukrativní a výjimečné. Jste mobilní i bez auta, pro přemísťování využíváte hromadnou dopravu. Dostupná je veškerá občanská vybavenost, naopak ještě si můžete vybírat jednotlivé služby v jiných městských částech, než bydlíte. Jste v centru dění, k dispozici máte veškeré vymoženosti pro trávení volného času. Mezi luxusní městské lokality se také řadí městské části s historickou výstavbou, luxusními vilami, se vzrostlou zelení, parky a rovněž s dobrou dostupností centra.

Luxusní lokality pro bydlení jsou v České republice zejména v Praze, Špindlerově mlýně a Karlových Varech. „V Praze se jedná o centrální části Prahy, jako jsou Vinohrady, Staré Město, Troja, kde je bydlení luxusní avšak městské. Za luxusní a tím velmi žádanou lokalitu jsou také považovány vilové čtvrti Hanspaulka, Průhonice, Kavčí Hory,“ jmenuje žádané lokality Michal Macek, zakladatel realitní kanceláře LUXURY Properties.

Venkovské bydlení s dopravní dostupností a občanskou vybaveností

Dostupnost je velmi důležitá. Roste zájem o bydlení na venkově nebo v blízkosti velkých měst. Dobrá dostupnost na hlavní dopravní tahy nebo návaznost veřejné dopravy zvyšuje atraktivitu každé lokality.

Nejen developerské projekty dnes kladou velký důraz na občanskou vybavenost. Mateřské školy, základní i střední školy, zdravotnická zařízení alespoň se základními lékařskými službami, potravinové obchody, městský/místní úřad, sportovní zařízení, kina a každé další služby, které jsou ve vaší lokalitě přítomné, vám zpříjemňují život a utvrzují vás v tom, že lokalita, kde bydlíte, je tím pravým luxusem.

Cena pozemku určuje zařazení lokality mezi luxusní

Úroveň bydlení se u nás zvyšuje a lidé kladou větší nároky na svoje bydlení. Kdo je hodně pracovně vytížený, vybírá většinou jako kompenzaci bydlení na luxusnějších místech, s veškerým komfortem vybavenosti a dostupnosti.

„Ceny pozemků každým rokem stoupají, a to hlavně v Praze a ve větších městech. Najít dnes volnou stavební parcelu na dobrém místě či dokonce v prestižní lokalitě, které jsem zmiňoval, je velmi těžké. Tomu odpovídají i ceny, které se pohybují od 10 tisíc Kč/m2,“ dodává k cenám za pozemky Michal Macek. Většinou se však v těch nejprestižnějších lokalitách musíte smířit s koupí staršího domu a jeho přPpadnou rekonstrukcí či jeho demolicí a stavbou nového domu případně delším hledáním volného pozemku. Další místa u nás, která splňují veškeré atributy luxusní lokality, je například vyhledávaná oblast Čeladné v Beskydech.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient