Prokonzulta dražila budovu ND. Vítěz zaplatí 290 mil. Kč

Prokonzulta dražila budovu ND. Vítěz zaplatí 290 mil. Kč

Dne 12. 5. 2016 se v Praze, na náměstí Míru konala dražba jedné z budov nové scény Národního divadla. Dražbu realizovala známá brněnská dražební společnost Prokonzulta a.s.

Vyvolávací cena ve výši 87.000.000 Kč byla překročena o více než 200 mil. Kč. Vítěz dražby, kterým se stalo samotné Národní divadlo, zaplatí za budovu, která byla dlouhá léta ve vlastnictví společnosti THEMOS, s.r.o., přesně 290.050.000 Kč. Odhadní cena přitom byla stanovena znaleckým posudkem na 124.000.000 Kč.

„Dosažená cena se musí zaplatit do 13. července 2016. Po zaplacení přechází vlastnictví nemovitosti na nového majitele k okamžiku přidělení příklepu“, řekl za dražební společnost Prokonzulta Ing. Jaroslav Hradil, který čtvrteční dražbu vedl.

Více než hodinové dražby se vedle veřejnosti zúčastnilo 5 účastníků dražby, z nichž 3 aktivně přihazovali. Příhozy byly stanoveny na 50.000Kč, ale někteří účastníci přihazovali i několik milionů Kč.

Ředitel Národního divadla Jan Burian měl stanovený strop vládou, která Národnímu divadlu finanční prostředky na nákup zmíněné budovy přislíbila. „Částku stropu nemůžu prozradit. Jsme šťastní, že se nám to provedlo,“ řekl hned po skončení dražby.

Společnost Prokonzulta, a.s. je jednička na poli dražeb v České republice. Společnost se dražebním aktivitám věnuje již více než 16 let a za tuto dobu vydražila majetek v celkovém objemu okolo 6 miliard Kč. Vedle velkých dražeb v řádu desítek, či stovek milionů korun se společnost věnuje i dražbám menších realit, pohledávek či souborů movitého majetku. Více informací na http://www.prokonzulta.cz

Kontakt:

Pavel Mikulenka

tel. 774 629 923

marketing@prokonzulta.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient