Kam vyrazit na hory? Lyžování v Rakousku nabízí zábavu a sportovní zážitek

Lyžařská sezóna už je pomalu opět tady. Jestli plánujete kam vyrazit, podívejte se, co nabízí Rakousko. Kromě klasických lyžařských středisek zde najdete krásnou přírodu, zábavu a relaxaci pro celou rodinu. Kam se přesně vypravit a jaké možnosti na vás čekají při vycestování do rakouských Alp? To se dozvíte v tomto článku.

Oblíbená lyžařská střediskaswitzerland-1751160_640

Lyžování Rakousko nabízí něco pro začátečníky i pokročilé lyžaře. Většina center má v nabídce sjezdové tratě všech obtížností. Turisticky oblíbená jsou taková střediska, která mají i něco navíc. Výjimkou proto nejsou parky pro snowboardisty a zajímavé tratě s překážkami. Samozřejmostí je kvalitní zázemí v podobě restaurací, kaváren a občerstvení. Ve větším středisku jistě najdete i půjčovnu a servis lyží pro maximální komfort při lyžování v Rakousku.

Poznejte krásy rakouských Alp

Kromě upravených tratí na sjezdové lyžování a pro běžkaře se zde můžeme kochat krásnou krajinou. Rozdíl je oproti českým horám poměrně znatelný a poznáte to jak na velikosti kopců, tak i na opravdu čistém vzduchu. Hlavně v zimě se jedná o krásný zážitek, kdy je sportování doplněno příjemným pohledem na okolní zasněžené lesy. Lyžování v Rakousku se skipasem navíc není v porovnání s cenami na českých horách tak drahé. Stačí vybrat správné ubytování a zvolit výhodnou cenovou variantu.

Nejen lyžování, ale i pobyty s dětmi a wellness

V této krásné krajině nemusíte pouze sportovat. Můžete vyrazit na kombinovaný pobyt s dětmi, či jet na wellness spojený s trochou sportu. Při výběru města a části Rakouska si vždy nejdříve ujasněte, co bude vaším cílem a co přesně hledáte. Jestli toužíte hlavně po sportovním zážitku intenzivně stráveném na sjezdovce, bude se vám líbit Horní Rakousko. Když hledáte spíše klidnější dovolenou plnou pohody v nádherném kraji, navštivte okolí Vídně a Dolní Rakousko.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient