Kde si turisté za dovolenou připlatí a kde naopak ušetří?

Kde si turisté za dovolenou připlatí a kde naopak ušetří?

U některých evropských destinací se zbývající volné kapacity dramaticky ztenčují a vybrané hotely a termíny ve Španělsku, Bulharsku, Itálii a na některých řeckých ostrovech se již doprodávají. Nabídky last minute zájezdů tak budou v některých případech chybět úplně, nebo zdraží.

„Španělsko je již téměř plné, podobně jsou na tom některé destinace v Itálii a řecké ostrovy v Iónském moři a na jih od pevniny, jako jsou Zakynthos, Korfu a Kréta. Velká poptávka je také po Rhodosu na východě. Ještě se dá zarezervovat zájezd na většinu termínů, ale určitě ne do všech hotelů, a to i přesto, že jsme v těchto zemích výrazně navýšili kapacity,“ říká František Vorel z CK Blue Style. Klienti cestovních kanceláří navíc nemohou počítat s tím, že české cestovní kanceláře budou kapacity v létě ještě dál navyšovat. To se odehrálo dlouho před sezónou. Pokud navíc budou volná místa, hoteliéři je zcela určitě přednostně nabídnou cestovkám ve Velké Británii, Skandinávii nebo Německu. Jde totiž o významnější trhy.

Zájem o Tunisko a Egypt opět mírně roste

S blížícím se létem budou velmi rychle mizet volná místa i v ostatních destinacích. Kanceláře totiž optimalizovali nasmlouvané množství pokojů i letů a jen těžko je budou přidávat. Ceny last minitů tedy nebudou klesat tolik, jako v předchozích letech.„V posledních týdnech také roste zájem o Egypt a Tunisko. Obě země nabízejí výborný poměr ceny a kvality a navíc zde došlo k významnému zlepšení bezpečnostních opatření, a to ve spolupráci s evropskými vládami a společnostmi,“dodává Vorel. Například egyptská vláda najala mezinárodní specializovanou společnost Control Risks, která provedla audit egyptských letišť a zavedla taková bezpečnostní opatření, která jsou obvyklá v Evropě, a v některých případech jsou ještě vyšší. Při vjezdu na letiště jsou všechna vozidla kontrolována detektorem výbušnin. To samé platí u lepších hotelů.

Kde si za dovolenou připlatíte a kde naopak ušetříte

Není žádné překvapení, že v důsledku zvýšené poptávky po některých destinacích hoteliéři zdražili. „U Španělska, Itálie a Bulharska jsou ceny vyšší v průměru o 5 až 15 procent. Hoteliéři si zde jsou velice dobře vědomi vyšší poptávky. Řecko je naopak letos v průměru levnější o 10 procent,“ vysvětluje František Vorel z Blue Stylu. A kde letos za dovolenou ušetříte nejvíc? Nejvýrazněji zlevnili zájezdy do Turecka, a to až o čtvrtinu. Levněji pořídíte dovolenou také v Tunisku a Egyptě. Ve všech těchto destinacích jsou nejnižší ceny za poslední roky, navíc kvalita hotelů je na výborné úrovni. Zejména ty Turecké převyšují svým servisem i ty evropské.

Čtyřčlenná rodina může ušetřit desítky tisíc

Mezi jednotlivými zeměmi panují velké rozdíly, a to nejen v cenách. „Rozdíly jsou v kvalitě hotelů, v doprovodných službách, servisu, cenách v restauracích a v obchodech atd.,“ dodává Vorel. Zatímco v Bulharsku začínají ceny zájezdů v červenci pro čtyřčlennou rodinu s polopenzí ve velmi kvalitním čtyřhvězdičkovém hotelu už kolem 40 tisíc korun, ve Španělsku to bude přibližně o 25 až 30 tisíc víc. Za stejnou cenu jako v Bulharsku můžete v Egyptě nebo Tunisku strávit dovolenou s celou rodinou dokonce v 5 hvězdičkovém hotelu s all inclusive servisem.

Kontakt:

František Vorel

Tiskový mluvčí

CK Blue Style, ks.

E-mail: vorel@blue-style.cz

http:// www.blue-style.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient