Kytička na solární baterii je nebezpečná hračka!

Kytička na solární baterii je nebezpečná hračka!

Nebezpečí poškození zdraví hrozí dětem, pokud jim rodiče dali na hraní kytičku na solární baterii. Výrobek našli inspektoři ČOI v prodeji v severních Čechách. Při zkoušce Při zkoušce v akreditované laboratoři se oddělila z hračky malá část, magnet válcovitého tvaru o průměru 10 mm a výšce 5 mm. Změřený index magnetického toku je 170 kG2 mm2, limitní hodnota indexu magnetického toku povolená u magnetů používaných v hračkách je 50 kG2 mm2. Zjištěná síla magnetu tedy několikanásobně překračuje požadavky, které jsou považovány za bezpečné u všech druhů hraček. Hrozí vážné riziko zdravotních problémů v případě spolknutí magnetu. Po zákazu prodeje vydaném ČOI distributor stáhl nebezpečný výrobek z trhu. Hračka byla po nahlášení do systému RAPEX zveřejněna pod číslem A12/0151/16.

 

Kytička na solární baterii

1 2 3

Značka:                                               Flower

Typ/číslo modelu:                    MH 1214086

EAN:                                     8 418 812 140 869

Země původu:                       Made in China

Dovozce:                             MH Domaci – hracky

 

 

Popis výrobku

Hračka je vyrobena z barevného plastu. Kytičky a včela jsou upevněny na stoncích v umělohmotném květináči a pohybují se vlivem světla. Výrobek je zabalen v  průhledné fólii z pevného plastu.

 

Příčiny nebezpečnosti

 

Při zkoušce v akreditované laboratoři se oddělila z hračky malá část, a to magnet válcovitého tvaru o průměru 10 mm a výšce 5 mm. Naměřený index magnetického toku byl 170 kG2 mm2, zatímco jeho limitní hodnota povolená u magnetů používaných v hračkách je 50 kG2 mm2. To znamená, že zjištěná síla magnetu několikanásobně překračuje limit, který je považován za bezpečný u všech druhů hraček, a v případě spolknutí magnetu hrozí dítěti vážné riziko poškození zdraví.

 

Uložená opatření

Česká obchodní inspekce prodej solární kytičky zakázala a následně distributor přijal opatření ke stažení výrobku z trhu. Veškeré doklady potřebné k nahlášení této nebezpečné hračky do systému RAPEX byly postoupeny kontaktnímu bodu na MPO. V RAPEXu byla solární kytička zveřejněna pod číslem A12/0151/16.

 

 

 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient