Microsoft prodává výrobu telefonů

Microsoft

Microsoft prodává svou atraktivní výrobu telefonů společnostem FIH Mobile Ltd. a HMD Global v Oy

Společnost Microsoft Corp. ve středu oznámila, že dosáhla dohody o prodeji výroby svých jednoduchých klasických telefonů společnostem FIH Mobile Ltd., dceřiné společnosti skupiny Hon Hai/Foxconn Technology Group a společnosti HMD Global v Oy za 350 milionů USD. Jako součást dohody společnost FIH Mobile Ltd. nabude také aktiva společnosti Microsoft Mobile Vietnam, tedy stávající výrobní zařízení společnosti Microsoft v Hanoji ve Vietnamu. Po uzavření dohody přibližně 4 500 zaměstnanců přestoupí nebo bude mít možnost přestupu do společnosti FIH Mobile Ltd. nebo HMD Global v Oy v souladu s místními zákony.

Microsoft
Microsoft

Společnost Microsoft bude nadále vyvíjet systém Windows 10 Mobile a podporovat telefony Lumia, jako např. Lumia 650, Lumia 950 a Lumia 950 XL a telefony od OEM partnerů, jako Acer, Alcatel, HP, Trinity a VAIO.

Společnost Microsoft převede v rámci této dohody podstatnou část všech svých aktiv spojených s klasickými telefony, včetně značek, softwaru a služeb, sítě péče, smluvních zákazníků a klíčových dodavatelských dohod v souladu s místními zákony. Tato transakce by měla být uzavřena v druhé polovině roku 2016 dle schválení regulačními úřady a dalších podmínek uzavření smlouvy.

 

 

 

Společnost Microsoft (Nasdaq „MSFT“ @microsoft) je přední společností v oboru platforem a produktivity pro mobilní a cloudový svět. Jejím posláním je pomáhat všem lidem i všem organizacím po celém světě k lepším výsledkům.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient