Motorvize.cz oslavila se čtenáři své již druhé výročí!

Motorvize.cz oslavila své druhé výročí: vítězem čtenářské ankety Motorvize fans award 2016 se stává Škoda Superb!

Mezi motoristickými redakcemi je v Čechách opravdu velká konkurence. Toho si je vědoma i skupinka mladých nadšenců vytvářející obsah portálu Motorvize.cz. Revoluční testy automobilů, sledování motorsportu a tuningu, ale hlavně nová témata v rubrice „Ze života“ a moderní videotesty „Za Volantem“ plně odpovídají heslu: „Svět aut očima mladých lidí“. Završením jejich úspěšného roku, během kterého vydal redakční tým o deseti členech přes 110 článků, byla akce „Motorvize fans award 2016“. Dne 26. 11. 2016 na Letišti v Příbrami společně tým redaktorů a vybraných čtenářů oslavili druhé výročí a vybrali vítězný automobil divácké ankety. Nejlepším vozem čtenářů Motorvize.cz se v letošním roce stala Škoda Superb. Čtenářům tento krásný kousek ve verzi SportLine, s motorizací 1.8 TSI a v barvě bílá Moon poskytl AutoPalace Spořilov. Akci využil šéfredaktor, Jan Novotný, také ke zhodnocení projektů, které loni na stejnojmenné akci prezentoval jako novinky. Rubrika „Za volantem“, která se již více než rok specializuje na videoprodukci, má za sebou zatím 16 videí a přes 16 tisíc zhlédnutí. Velké obliby se dostává i rubrice „Ze života“ orientované na užitečné rady běžným motoristům. Důležitým a zároveň i výrazně odlišným prvkem redakce Motorvize.cz je účast na nejrůznějších motoristických akcích, kde mají čtenáři možnost se fyzicky setkat s redaktory. Pro zajímavost bylo jen za posledních 12 měsíců uveřejněno na portálu Motorvize.cz 26 článků v sekci Rally. Mezi akce, které Motorvize sama pořádala, patřil amatérský šampionát kartingových závodů Motorvize karting cup 2016, z něhož byl dvakrát vysílán výstup na televizní stanici SPORT 5. Díky spolupořadatelství Rallye večerní Prahou 2016 byl jeden specifický díl „Za volantem“ věnován právě tomuto orientačnímu závodu veřejnosti.1480326755_21

Motorvize.cz – moderní portál o dění v motoristickém světě.

Online magazín s mottem „Svět aut očima mladých lidí“ informuje o novinkách v oblasti automobilového průmyslu, motorsportu a tuningu i o dalších zajímavostech motorismu. Motorvize.cz v roce 2014 přichází s moderním pojetím automobilových testů, do kterých přináší své vlastní postřehy, redaktoři se z každého z nich snaží udělat jeden samostatný příběh. Nejvýraznější novinkou pro tento rok, kterou zástupci redakce prezentovali v rámci výročního odpoledne je propojení s týmem #HORIZONTFULL. Ten se již delší dobu volnočasově věnuje nejrůznějším akcím v motoristickém světě. David Sutnar a Vojtěch Šrein, kteří se již postarali o doprovodný program výročního odpoledne, popisují spolupráci: „V našich obou sekcích AUTO A MOTO a MOTOKÁRY přinášíme fanouškům reportáže a zábavná videa ze zajímavých akcí, které české prostředí nabízí. V rámci Motorvize budeme mít na starosti vlastní rubriku s naším názvem, ve které budeme publikovat vybrané příspěvky z naší činnosti.“ Hlavní devizu magazínu spojuje mladý redakční tým, neotřelé nápady, myšlenky a široký záběr od motorsportu až po autodoplňky. Cílem redaktorů je čtenáře pobavit, informovat a poradit.

I druhý rok si žádá oslavu: Motorvize fans award je tu znovu!

Jeden z redaktorů vysvětluje zrod myšlenky fanouškovské ankety takto: „Loni jsme dlouho přemýšleli, jak správně oslavit první rok, který bývá nejtěžší. Samozřejmě si musím podat ruce s ostatními redaktory, protože všichni odvedli velký kus práce, ale přeci jen jsme nechtěli o oslavu ochudit naše čtenáře a diváky. Vzhledem k loňskému úspěchu s akcí Motorvize fans award 2015 jsme letos měli přemýšlení o dost jednodušší. Výsledkem je vskutku stejná akce doplněná o pár novinek tak, aby se věrnost Motorvizi čtenářům opravdu vyplatila.“ V sobotu 26. 11. tak měli vybraní návštěvníci portálu Motorvize.cz možnost vyzkoušet si, jaké to je být porotcem a otestovat nejzajímavější vozy posledního roku, mezi kterými nechyběli Peugeot 3008, Seat Ateca , Fiat Tipo, Citroen C4 Catus, Ford Edge, Suzuki S-Cross, Škoda Superb, Opel Mokka X a Volvo V40. Letošní ročník se tedy nesl převážně v duchu nových SUV a crossoverů. Největší novinkou letošního ročníku byl doprovodný program. V rámci odpoledne měli čtenáři možnost zajet náročnou jízdu zručnosti s košíkem a míčkem na kapotě, který nesměl spadnout. Hodnocení vítěze této jízdy mělo nejvyšší váhu v celkovém výsledku ankety. Zároveň se mohli ti nejlepší svézt v závodní verzi Mitsubishi Lancer EVO IX MR, ostatní pak v redakčním voze Alfa Romeo Giulietta. Během tohoto odpoledne se na akci představili i vzácní hosté, z nichž můžeme jmenovat našeho testovacího jezdce, závodníka Martina Lva, či Edu Patteru, který je pořadatelem EDDA Cupu, uznávaného šampionátu závodů do vrchu. Stále větší popularitě se ale dostává dalšímu podniku, který má tato ikona na svědomí. Hvězdy tipu John Haugland se totiž v posledních letech sjíždí na tzv. revival závody, které patří právě pod p. Pateru. Po zhruba šestihodinovém testování završila velkolepou oslavu výroční prezentace a slavnostní večeře.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient