Nejmodernější refrakční metoda

Nejmodernější refrakční metoda na klinice Lexum v Brně

Pro klienty na oční klinice LEXUM v Brně je od března 2016 dostupná jedna z nejmodernějších refrakčních metod, ReLEx Smile, a to za akční cenu 13.900 Kč/oko. „Tento moderní způsob, kterým lze odstranit dioptrie, je dnes pro lidi trpící krátkozrakostí bezbolestný, rychlý a natolik šetrný, že již druhý den po operaci se mohou vrátit do práce nebo se věnovat své oblíbené sportovní aktivitě,“ říká primářka Věra Kalandrová z brněnské oční kliniky Lexum.

ReLEx Smile je velmi moderní metoda, kdy se odstraní dioptrie přímo ve středu rohovky, aniž by se na povrchu oka vytvářela lamela. ReLEx Smile lze provádět pouze femtosekundovým laserem VisuMax. Nejnovější model tohoto přístroje je k dispozici od března 2016 na brněnské klinice Lexum. „Toho si, společně s mými kolegy na klinice, velmi považuji, protože řada studií prokázala, že metoda ReLEx Smile je při léčbě refrakčních vad velmi přesná a precizní. Výsledky u tohoto zákroku jsou vysoce (do značné míry) předvídatelné zejména u silné myopie, což jsou případy, které metodou ReLEx Smile řešíme nejčastěji. Použitím této technologie nedochází k návratu dioptrií, nevzniká syndrom tzv. suchého oka a není narušena biomechanika a inervace (zásobování nervovými vlákny) rohovky,“ doplňuje primářka Věra Kalandrová.

Pro pacienta představuje zákrok ReLEx Smile zejména vyšší stabilitu pooperačního výsledku, navíc je tato metoda skutečně velmi rychlá (laserová korekce trvá nezávisle na rozsahu oční vady pouze 28 sekund!), šetrná a bezhlučná, je tedy pro pacienta maximálně komfortní. Pro řadu klientů je důležité i to, jak rychle bude probíhat rekonvalescence po zákroku. „Právě při využití metody ReLEx Smile můžete již za několik hodin po zákroku číst bez brýlí zprávy na počítači nebo sledovat televizi. Někteří pacienti krátce po operaci dokonce řídí auto,“ upozorňuje primářka Věra Kalandrová.

Refrakční metoda ReLEx Smile je ideálním řešením pro krátkozraké pacienty (od -1,5 dioptrií do -10,0 dioptrií), i pro ty s astigmatismem (do 5,0 D), ve věku od 18 do 38 let se stabilní refrakční vadou.

Evropská oční klinika Lexum

Evropská oční klinika Lexum pečuje o zrak svých klientů již od roku 1993 a v současné době patří k největším očním klinikám ve střední Evropě. Díky specializovaným lékařským týmům a nejmodernějšímu přístrojovému vybavení poskytuje Lexum jako jediná klinika v ČR komplexní špičkovou péči prakticky ve všech oblastech očního lékařství. EOK Lexum naleznete v Praze, Brně, Ostravě, Českých Budějovicích a Táboře.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient