Nejslavnější baletní dvojčata končí!

KONEC KARIÉRY: Nejslavnější baletní dvojčata končí! Poslední šance vidět je live je v ČR a na Slovensku!

Jiří a Otto Bubeníčkovi, sourozenci-dvojčata, patří k nejslavnějším baletním mistrům nejen u nás, v Evropě. Nyní oznámili poměrně šokující zprávu: „končíme“. Proto poslední šanci vidět je live mají v ČR a na Slovensku diváci letos na podzim v unikátním představení ORFEUS, v rámci slavné tour Les Ballets Bubeníček. Pak se budou sympatičtí tanečníci věnovat jiným aktivitám, ale z branže rozhodně nezmizí!

Bratři Jiří a Otto Bubeníčkovi patří k mezinárodně uznávaným tanečníkům, opravdovým mistrům ve svém oboru. A jelikož jsou zajímaví právě tím, že jsou jednovaječná dvojčata, tím spíš je pozornost na ně stále zaměřena. Jejich jména se pojmem a velmi respektovanou značkou nejenom v tanečním světě. Na jejich vystoupení chodí i ti, kteří tanci a baletu obzvlášť běžně neholdují, ale na Bubeníčky jít prostě musí, protože mají stejný věhlas jako některé operní divy nebo slavní činoherci.

O ukončení aktivní kariéry hovoří baletní dvojčata už pár let, ovšem nyní se rozhodli, že je ten správný čas a už to nechtějí oddalovat.

„Čili kdo chce vidět jejich skvělou show ORFEUS-Les Ballets Bubeníček, kde je doprovodí i velmi zajímaví hosté, má poslední a exkluzivní šanci. Od 10. do 19. září absolvují šest, respektive sedm představení, jelikož Praha byla zcela vyprodaná, takže se 25. září přidalo ještě jedno představení. Není vyloučeno, že díky velikému zájmu se ještě někde rovněž představení bude přidávat,“ uvedl René Kekely, PR manažer projektu Orfeus – Les Ballets Bubeníček Tour 2016.

„Je to opravdu tak, skutečně končíme. Ne snad, že bychom si natáhli bačkory, nebo chodili krmit jen tak holuby do parku a nic nedělali. To rozhodně ne! Ale tu přímou profesionální kariéru, kterou děláme doposud, opouštíme a chceme se věnovat dalším projektům, ať už našim společným, nebo sólovým… Proto všechny srdečně zveme jak v ČR tak i na Slovensku, aby se s námi přišli tak nějak rozloučit,“ lákají Jiří a Otto Bubeníčkovi na svou podzimní show.

„Jde skutečně o poslední show tohoto druhu v Česku i na Slovensku v rámci jejich profesionální kariéry, takže diváci by s nákupem vstupenek rozhodně neměli váhat. Už proto, že nejde o velké stadiony, ale o divadelní sály s omezenou kapacitou,“ říká producent tour Jiří Turek.

Kromě slavných tanečních dvojčat Bubeníčků se diváci mohou těšit i na známého slovenského herce Csongora Kassaie, který se u nás proslavil hlavní rolí v pohádce Čert ví proč, přední německou tanečnici Annu Herman a známou violoncellistku Terezii Kovalovou. Celá show LES BALLETS BUBENÍČEK Tour se uskuteční pod režijním vedením dua SKUTR (MARTIN KUKUČKA a LUKÁŠ TRPIŠOVSKÝ).

„Moc se na všechny těšíme a budeme rádi, pokud přijdou i ti, kteří běžně na balet do divadla nechodí. Projekt Orfeus bude formálně překračovat hranice tance, fyzického pohybu, slova a hudby,“ říkají sourozenci Jiří a Otto Bubeníčkovi.

 

 

TERMÍNY představení ORFEUS – Les Ballets Bubeníček Tour 2016

10. 9.19:00 Ostrava – multifunkční aula Gong

12. 9.19:00 Brno – Janáčkovo divadlo

14. 9.19:00 Bratislava – Slovenské národné divadlo

16. 9.19:00 České Budějovice – Metropol

18. 9.19:00 Praha – Divadlo na Vinohradech

19. 9.19:00 Plzeň – Nové Divadlo

25. 9.19:00 Praha – Divadlo na Vinohradech /2. představení/

Vstupenky lze pořídit online zde: http://www.bubenicektour.cz/#terminy

VÍCE INFORMACÍ lze získat i zde:

www.bubenicektour.cz

www.facebook.com/bubenicektour

PROFIL:

Jiří a Otto Bubeníčkovi jsou: jedni z nejlepších baletních tanečníků planety. Narodili se 7. října 1974 do cirkusové rodiny Bertisů. Tam získávali od útlého dětství skvělou pohybovou průpravu a dále svůj obrovský talent rozvíjeli na pražské Taneční konzervatoři. Tančili na všech známých světových jevištích, avšak zůstali v Evropě.

Jiří Bubeníček, první sólista baletního souboru drážďanské opery Semperopery, je autorem mnoha choreografií a držitelem významných tanečních ocenění.

Otto Bubeníček, první sólista hamburského baletu u Johna Neumeiera, komponuje hudbu k baletům svého bratra a navrhuje kostýmy a scénografii. V roce 2006 debutoval i jako režisér s krátkým filmem Nocturnal Ecstasy.

Už v roce 2014 uvedli bratři Bubeníčkovi na scéně Národního divadla v Praze společnou galashow Les Ballets Bubeníček, jež sklidila neobyčejný úspěch.

Tato dvojčata se od svého prvního – a pro ně osudového – angažmá v souboru Johna Neumeiera v Hamburku vypracovala k mezinárodnímu renomé a uznání. Své umění předvedli na světových scénách Pařížské opery, Govent Garden v Londýně, Bolshoi v Moskvě, D. Koch Theater v New Yorku a pod…

Kontakt:

René Kekely

PR&mediální zastoupení tour Les Ballets Bubeníček

celebrity management

tel.: 724 850 690

e-mail: info@renekekely.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient