Ledová Praha – tip na pololetní prázdniny

Máme pro vás tip, jak strávit letošní pololetní prázdniny (29. – 31. 1.) v Praze.

Ledová Praha
Pionýr – logo

Můžete vidět a zažít spoustu zajímavých věcí a ani vás to nebude moc stát. Kdo vám takovou příležitost nabízí? Už šestnáctý rok Pionýr a nadace Dětem 3. tisíciletí, spolupořadatelé tradiční akce Ledová Praha. Ta každý rok umožní tisícům dětí z celé republiky navštívit řadu památek, muzeí a dalších zajímavostí hlavního města Prahy za zvýhodněné vstupné nebo dokonce zcela zdarma. Nabídky mohou využít dětské oddíly, rodiny s dětmi, školy i děti z dětských domovů.

Kudy a jak na „Ledovku“?

K objevení všeho, co Ledová Praha nabízí, stačí takzvaná Ledová karta, která je zcela zdarma. Tu stačí ukázat u vstupu do vybrané památky, muzea apod. a získáte buď výraznou slevu, nebo volný vstup. Nemusíte se bát, že na vás Ledové karty nezbydou, i když je zájem velký, je jich zatím dost.

„Kartiček rozdáváme od počátku akce čím dál víc. Například loni se s nimi na Ledovku vypravilo přes 14.000 účastníků a podobný počet očekáváme i letos. Mnoho z nich se vrací více let, nejen proto, že v nabídce je pokaždé něco nového, ale také proto, že za jeden víkend se všechno jednoduše nedá stihnout.“ Komentuje účast na Ledové Praze její dlouholetá koordinátorka Irena Černá.

Co je pro vás připraveno?

Ledová Praha nabízí účastníkům zhruba čtyři desítky volných a zlevněných vstupů. Najdete mezi nimi řadu tradičních, jako například Pražský hrad, Národní muzeum, Muzeum Policie ČR, Staroměstskou radnici, ale i novější, jako Síň slávy českého fotbalu (otevřena jen v pátek!), Muzeum Karla Zemana, Zrcadlový labyrint a kaleidoskopické kino… Doprovodné programy nabídne například Muzeum mágů a alchymistů staré Prahy (tematické vycházky), Poštovní muzeum (výstava Zlatá stuha 2015 – Nejlepší české knihy pro děti). Za vidění jistě stojí krásně zrekonstruované prostory Strahovského kláštera či Skleník Fata Morgana Botanické zahrady hlavního města Prahy. Navíc mohou účastníci v Divadle Za plotem navštívit také dvě soutěže Pionýrského Sedmikvítku – Dětskou Portu a Melodii. Pro příznivce geocachingu je připravena hra inspirovaná starými pražskými lékárnami a apatykami.

Jako každý rok proběhne zároveň i tradiční koncert Děti dětem, jehož základem jsou vystoupení talentovaných dětí – úspěšných účastníků otevřené kulturní soutěže Pionýrský Sedmikvítek. Na koncertě budou předány i Putovní poháry předsedy vlády za dlouholetou práci s dětmi v oblasti kultury.

Záštitu nad koncertem převzal předseda vlády ČR Mgr. Bohuslav Sobotka, dále přijali nad koncertem i Ledovou Prahou záštitu předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček a ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.

Ledové karty si mohou zájemci zdarma vyzvedávat od pondělí 25. 1. do pátku 30. 1. 2016 mezi 09:00 a 17:00 na Ústředí Pionýra, Senovážné náměstí 977/24, Praha 1 – telefon 222 247 529.

Další informace na: www.detidetem.czwww.ledovapraha.cz (zde je kompletní nabídka volných a zlevněných vstupů).

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient