Nepodceňujte bezpečnost práce na pracovištích

Téměř každý zaměstnavatel i zaměstnanec tuší, co si představit pod pojmem bezpečnost práce. Zaměstnavatel spoustu nařízení a vyhlášek, za jejichž nedodržování mu hrozí vysoké pokuty. Dokáže si spočítat finanční ztráty a tahanice s pojišťovnami v případech, kdy se zaměstnanci stane pracovní úraz, který je způsoben právě nedodržením zásad bezpečnosti práce. Snad každému zaměstnanci se vybaví povinné školení BOZP, kterým v pravidelných intervalech prochází. Málokdo má ale přehled o tom, co všechno lze pro větší bezpečnost zaměstnanců na pracovišti udělat.

Vše pro bezpečnost práce v jednom obchoděaccident-992857_960_720

Jedním z odborníků, kteří se touto problematikou dlouhá léta zabývají, je společnost VMBal s. r. o.. Vlastní i internetový obchod, kde na jednom místě naleznete vše, čím můžete k lepší ochraně zdraví a bezpečnosti práce přispět. Hlavním cílem je prevence. I proto e-shop nabízí vše od bezpečnostního značení, ochranných pomůcek, až po alkoholtestery a detektory alkoholu.

Vstup na kritická místa na pracovišti pomohou zabezpečit různé kovové vymezovací sloupce nebo bezpečnostní zábrany. V nabídce produktů jsou také dopravní vypouklá silniční zrcadla. Ta se doporučují používat nejen na silnicích, ale i v provozech, kde je potřeba rozšířit zorné pole, a dobře tak zobrazit nebezpečná místa.

Následky pracovního úrazu lze zmírnit

V případě, že už se souhrou špatných okolností pracovní úraz stane, dbejte na dobré vybavení pracovišť prostředky pro první pomoc. Jejich použití často zmírní rozsah a následky zranění. V internetovém obchodě www.vmbal.cz si vyberete z široké řady lékárniček nebo záchranářského vybavení, které mohou používat i laici. Například krční límce, dlahy nebo gelové obklady.

Právě v případech bezpečnosti a ochrany zdraví při práci se investice vyplácí. Případné pokuty kontrolních orgánů nebo náklady na léčbu zraněných zaměstnanců mohou být daleko vyšší.

doctor-1015624_960_720

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient