Nové curyšské nádraží

Stavba Europaallee u curyšského nádraží pokračuje

PORR Suisse má významný podíl na výstavbě nového průkopnického projektu v Curychu

PORR Suisse získala novou velkou zakázku: Jako generální dodavatel bude projektovat i stavět stavební úsek F v curyšské Europaallee pro SBB Immobilien, jednu z nevýznamnějších developerských firem ve Švýcarsku. Již v minulém roce byla PORR pověřena realizací stavebních polí B a D. Práce na stavebním úseku F odstartují v dubnu, předání na klíč je plánováno na březen 2019. Výše zakázky je 155 mil. švýcarských franků (zhruba 140 mil. EUR).

„Skutečnost, že se náš zadavatel znovu rozhodl pro PORR Suisse, potvrzuje úspěšnost naší dosavadní spolupráce – je to opravdový důkaz důvěry. Kromě toho signalizuje, že jsme se ve Švýcarsku etablovali jako silný stavební koncern,“ podtrhuje význam projektu Karl-Heinz Strauss, předseda představenstva PORR AG.

„Europaallee bude pro Curych avantgardním projektem. Tři z celkových osmi stavebních úseků budeme realizovat my. Jedná se o úžasný projekt, při kterém můžeme opět dokázat, že jsme zkušení a že naše práce je kvalitní,“ pokračuje Strauss.

Stavební úsek F v detailu

Prestižní projekt zahrnuje celkovou plochu cca 47.000 m2, resp. stavební objem 160.400 m3. Jako základ posloužil projekt kanceláře architektů Boltshauser Architekten, jejíž návrh vyšel z dvoustupňové architektonické soutěže jako vítěz. Návrh počítá s komplexem budov na vysoké architektonické úrovni, který splňuje všechny náročné požadavky na umístění uprostřed centra Curychu. Vedle volně stojící věže s 16 podlažími vzniká další stavební těleso s čtyřpodlažním soklem, nad kterým se vztyčí dvě obytné věže s 6, resp. 10 podlažími. Od dubna 2019 by se měly všechny 172 byty i prostory určené pro služby, prodejny a gastronomii zaplnit životem.

Všechna tři stavební pole B, D a F realizuje PORR Suisse pro společnost SBB Immobilien. Jsou situována za sebou podél Europaallee a zaplňují prostor mezi náměstími Europaplatz a Gustav-Gull Platz. Společně tak vedle kolejí curyšského hlavního nádraží vytvářejí atraktivní zakončení celého komplexu budov.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient