Oživte web pro lidi s roztroušenou sklerózou

Jednou provždy: roztroušená skleróza mozkomíšní není o babičkovském zapomínání. Tato nemoc postihuje nejčastěji lidi od dvaceti do čtyřiceti let a mezi mnohé její příznaky patří třeba snížení pohyblivosti či citlivosti, poruchy vidění nebo zdaleka ne výjimečné depresivní stavy.komunita1

Vendulka Bočková je mladá žena, která roztroušenou sklerózou má. Diagnózu si ve svých dvaadvaceti letech musela z náznaků nemocničního personálu rozšifrovat sama. A ani dlouhé roky poté nezapomněla.

Nejen s nemocí, ale i s nepochopením svého okolí je v České republice denně konfrontováno na 19 000 pacientů – tedy alespoň těch, kteří se té své diagnózy dovtípili nebo našli odvahu se k ní oficiálně přihlásit. Pomocnou ruku všem nabídly Vendulčiny internetové aktivity.

Tři roky léčil její web Život s RS duše nemocných s takovou odezvou, až přerostl sám sebe. Po měsících usilovných příprav se obsah-krabicky-zapoji-vase-smysly-a-prenese-vas-do-pohody-dovolenychzačátkem září na serveru Hithit rozběhla kampaň s cílem vybrat dostatek financí na zprovoznění stránek nových. Ty by měly v ještě větší míře otevírat lidem s onemocněním cestu z jejich ulity a probouzet v nich radost ze života, ale také provádět osvětu společnosti a spojit tak světy zdravých a nemocných v jeden přirozený celek.

Už 16. října bude rozhodnuto, zda se projekt zařadí mezi úspěšné. Lákavá nabídka rozličných ručních výrobků, domácích pochutin a nevšedních zážitků či praktických služeb čeká na www.hithit.com na každého, kdo si za svůj obnos chce užít vybranou odměnu a hlavně nenahraditelný pocit z přispění k věci, která v českém neziskovém sektoru nemá obdoby.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient