Palivové dřevo se vyznačuje vysokou výhřevností a příznivou cenou

V současné době se do popředí prodírá palivové dříví vyznačující se hned několika přednostmi. Topení palivovým dřevem je atraktivní nejen z hlediska ceny, ale současně se jedná o ekologickou alternativu. Dodavatelé mají v nabídce hned několik druhů, a to od levnějšího smrkového po dražší bukové.

Velice důležitým parametrem je vlhkost, od které se odvíjí výhřevnost. Čím mokřejší je dřevo, tím je výhřevnost horší, neboť značná část energie se spotřebovává na odpařování vody. Zatímco suché palivové dřevo slibuje dobrou výhřevnost, nenáročné skladování a jednoduché zacházení. Palivové dřevo nezatěžuje životní prostředí a dokonale nahrazuje plyn či elektřinu, případně se může stát doplňkovým zdrojem tepla.

Jestliže na internetu hledáte dodavatele na palivové dřevo Praha, potom je vám k dispozici dlouholetý specialista jménem OPTIMTOP. Tato společnost, která má ve svém produktovém portfoliu vedle palivového dřeva také dřevěné brikety, uhelné brikety, dřevěné uhlí či grilovací brikety, zajišťuje dopravu po celé České republice zdarma.

Jaká je cena palivového dřeva?

Cena palivového dřeva se odvíjí především od druhu dřeva, přičemž OPTIMTOP nabízí bukové, dubové, směs smrkového a borovicového, habrové, akátové, lípové, břízové a modřínové. Dražší variantou je rovnané akátové dřevo, které má v porovnání s ostatními alternativami lepší výhřevnost, odolnost vůči vlhkosti a plísni a minimální popelnatost. Akát na rozdíl od ostatních dřevin dobře hoří i při vyšší vlhkosti. Cena za 1,3 PRMR je od 3 840 korun.

Zlatou střední cestou je bukové dřevo, u něhož 1 PRMR stojí 3 290 korun. U dubového dřeva zaplatíte za 1,6 PRMR od 3 140 korun. A mix smrkového a borovicového dřeva vás vyjde od 2 840 korun za 1,6 PRMR. Kompletní nabídku včetně cen zhlédnete přímo na webové stránce společnosti OPTIMTOP.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient