Pamětní mince, medaile a plakety připomenou důležité chvíle

medaile

Významná výročí, památka na klíčové události i osobnosti. Při každé z těchto příležitostí jsou raženy pamětní medaile, které jsou mezi sběrateli nejvíce vyhledávané. Připomínají věhlasnou událost či jedince. Z historického hlediska jsou nenahraditelné. Na lícní straně jsou většinou vyobrazeny osoby a rub zase popisuje danou událost.

Mince, anebo medaile?Ražená plaketa

Tyto dva pojmy se často pletou. Obě jsou kovové a mají kulatý tvar, ale jejich nominální hodnota je rozdílná. Pamětní medaile mají postupem času zvyšující se hodnotu. Historicky první ražba medailí je zasazena do antických časů. Tenkrát se nazývaly medailony. Výroba pamětních medailí není zrovna procházka růžovým sadem. Je to náročný proces, který započíná návrhem. Dále se mohou cennosti tepat, razit i lít. K výrobě je užito rozličných kovů, mědi, olova, zlata, stříbra, bronzu i mosazi.

Vyznamenání, medaile i sportovní ceny

Snad každému se při slovu medaile vybaví olympijské hry, Nobelova cena i ocenění prezidenta republiky. Pamětní vyznamenání jsou vytvářena pro sportovní kluby, vědecké a vládní instituce i banky. Plakety vyráběné na zakázku nepostrádají eleganci a nápad. Pokud oslovíte skutečné odborníky, vytvoří vám medaile i plakety během 3 – 4 týdnů. Dle přání zákazníka je možné umístit model do komfortní dárkové krabičky. Pamětní mince jsou jako stvořeného pro poděkování.

Dárek na památku

V dnešní době dávají lidé přednost poděkování ve formě hodnotného daru, ale medaile a plakety, odznaky, řády a vyznamenání znamenají mnohem více. VICTORIA – AG ART, sportovní ceny nejvyšší kvality, se zabývá již dvacet let výrobou kvalitních sportovních cen, medailí i vyznamenání. Mezi její největší obchodní partnery patří olympijský výbor, prezidentská kancelář, MO ČR, MZ ČR, ČSOB, Vláda ČR, KB a sportovní kluby.

Pamětní mince, medaile a plakety připomenou důležité chvíle

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient