Pořizujete nová okna? Výborně, tady máte několik rad k jejich výběru

plastová okna, dřevěná okna, hliníková okna, špaletová okna

Nová okna do celého bytu nebo domu nejsou úplně levná záležitost. Už kvůli tomu je nutné vybrat ta pravá. Ujasněte si, co od oken očekáváte nejen z hlediska vzhledu, ale především funkčnosti. Od toho se totiž odvíjí ceny za jejich pořízení a montáž.

Pozor na památkáře

Je rozdíl, zda bydlíte v novostavbě, nebo v domě hlídaném památkáři. Jestliže máte tu čest přebývat ve stavbě s historickou hodnotou, nemůžete si dovolit vsadit jakákoliv okna. Jedinou možností jsou ta špaletová. A to proto, aby se nijak nenarušil architektonický ráz budovy. Špaletová okna si však v současné době v izolačních vlastnostech nezadají s jinými typy oken. Poskytují báječnou tepelnou i zvukovou izolaci, není se tedy třeba obávat, že poněkud staromódní design znamená automaticky i použití starých technologií při jejich výrobě.

Pro běžné používání v novostavbách se hodí plastová, případně dřevěná okna

Jestliže se vás památkový úřad netýká, můžete kromě špaletových oken zvolit i jiná. Konkrétně pak nejoblíbenější plastová okna. Tvoří příjemný kompromis mezi cenou a kvalitou. Izolační vlastnosti, totiž tepelné a zvukové, jsou na skvělé úrovni. Okna vydrží bez údržby dlouhá léta.

Ačkoliv plastová okna najdete snad na každém druhém domě, dřevěná okna vypadají prostě lépe. Jejich atributem není však jen oku lahodící vzhled, nýbrž i izolační funkce. Ty jsou stejně dobré jako v případě plastových oken. Není třeba se obávat toho, že by dřevo „pracovalo“. Už při jejich výrobě se vychází z toho, že jde o přírodní materiál. Okna jsou ošetřena tak, aby byla odolná vůči změnám teplot, dřevokazným houbám i vlhkosti.

Hliníková okna? Ideálně do komerčních prostor

Hliníková okna jsou tak trochu o level dál než ta předchozí. Jednak vynikají luxusním vzhledem, zároveň vydrží tolik, co jiná nikoliv. Hliník představuje vyšší mechanickou odolnost, která se hodí především ve veřejně přístupných budovách, kde se očekává nadstandardní manipulace s okny. Využití najde hliník i v případě velkoformátových oken.

Máte zájem o kvalitní okna od výrobců s více jak 25 lety zkušeností? Chcete zdarma konzultaci a cenovou nabídku? Rádi byste šetrnou demontáž stávajících oken i precizní montáž těch nových? A co třeba bezplatný servis po dobu 24 měsíců? Pak chtějte okna JIS.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient