Rovná podlaha je snem každé hospodyňky. Jak jí ho splnit?

podlaha

Jsou skříňky ve vaší ložnici podložené vším možným, aby stály rovně? Knihovna v obýváku ne a ne pořádně přilehnout ke zdi? Pak máte asi co dočinění s křivou podlahou. Není to nic neobvyklého, spousta starých domů a bytů trpí tímto nedostatkem. Nemusíte se bát, že byste kvůli renovaci podlahy přišli o celé své úspory. Vyrovnat ji dokáže každý zkušenější kutil. A jak na to? To se dočtete o pár řádků níže.

Lité podlahy a jejich výhody

Užitečnými pomocníky pro vyrovnání povrchu jsou takzvané anhydritové neboli lité podlahy. Jejich aplikace je nejen jednoduchá, ale také rychlá. Samonivelační potěr se rovnoměrně rozlije a vytvoří hladký povrch beze spár. Lité podlahy se dají využít buď jako finální podlahová vrstva, nebo jakási mezivrstva, na kterou se po zaschnutí položí podlahová krytina. Anhydritové podlahy jsou nástupcem klasických betonových podlah a vynikají specifickými vlastnostmi. Tou nejpodstatnější z nich je dobrá tepelná vodivost, díky které se využívají především v místnostech s podlahovým vytápěním. Navíc disponují vysokou pevností a po její aplikaci nezůstává v pokoji žádný nepořádek ani prach. Výhodou litých podlah je mimo jiné rychlost s jakou zasychají. Jakmile se samonivelační potěr rozlije na povrch, dá se po něm již druhý den bez rozpaků chodit. Po několika dnech je již možné podlahu zatížit vybranou finální krytinou. Tou může být dlažba, linoleum, plovoucí podlaha nebo třeba koberec.

Cenová dostupnost

Rovnou podlahu si může dovolit každý. Samozřejmě je to investice do bydlení, čili je potřeba počítat s náklady na pořízení materiálu a v případě, že ji nebudete aplikovat sami, tak i s provizí za odvedenou práci pro řemeslníky. Nicméně tato investice se vám vyplatí do budoucna, díky vlastnostem, které byly uvedeny výše. Lité podlahy mají dlouhou životnost, takže pravděpodobně přežijí i vaše následující generace. Prodej i aplikaci litých podlah nabízí například společnost Anhypodlahy. Více informací o dalších službách a cenách naleznete na jejich webu v sekci anhydritové podlahy ceník.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient