Potřebujete externí datové úložiště?

Nestačí vám disková kapacita fyzického či virtuálního serveru? V tom případě nepřestávejte číst. Prozradíme vám možné řešení, se kterým přišlo datacentrum Coolhousing. Služba externí síťové datové úložiště je k mání ve dvou variantách na základě odlišných nároků na výkon a předpokládaného způsobu využití.

Hostingový specialista společnosti Coolhousing Jiří Dvořák popisuje sdílené datové úložiště jako diskový prostor v rámci některého ze spolehlivých diskových polí. Doporučuje ho zákazníkům, kteří preferují dostatečnou diskovou kapacitu na externím datovém poli s disky RAID, ale rychlost odezvy a počet diskových operací nejsou klíčové. Služba je ideální pro méně náročné projekty a slouží jako náhrada diskového prostoru na VPS nebo jako prostor pro zálohy.server-1235959_960_720[1]

Na úložiště lze přistupovat skrze protokoly FTP, SFTP, RSYNC, SMB a NFS. Protokoly SFTP a RYSNC mohou být šifrovány a zabezpečeny veřejným či soukromým klíčem. Ochrana protokolů je standardní – přístupovým jménem, heslem a omezením určitých IP adres. Jednotliví uživatelé mohou mít práva ke čtení a zápisu, nebo jen ke čtení.

Druhá varianta externího datového úložiště od Coolhousingu má podobu pronájmu síťového NASu. NAS (Network Attached Storage) je malý server se sloty pro pevné disky určené k nonstop provozu. Server se ovládá přes intuitivní webové rozhraní a správu zvládnou i méně zkušení uživatelé.

Servery nacházejí množství využití, nejčastěji však jako centrální úložiště pro data a zálohy. Současně nabízí specializované funkce v podobě webového, databázového či mail serveru. Někteří klienti NASy využívají pro automatické stahování z peer to peer sítí.

Sdílené datové úložiště lze využívat pouze jako součást VPS, dedikovaných serverů a server hostingu. Vyhrazené datové úložiště lze využívat i samostatně.

Chcete-li se o externích datových úložištích dozvědět více, případně si některou ze služeb objednat, pokračujte na https://www.coolhousing.net/cz/externi-datove-uloziste.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient