Předání prestižních cen Czech Press Photo: Nejlepší fotka je od Jana Zátorského z MAFRA

Nejvyšší ocenění Křišťálové oko za fotografii roku převzal včera na slavnostním předávání 21. ročníku cen Czech Press Photo fotoreportér MAFRA Jan Zátorský. Cenu za snímek ze série Uprchlíci na maďarsko-srbské hranici mu předal ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek. Stejná fotografie obstála i v kategorii Aktualita, kde získala první cenu Zlaté oko.

Další dvě ceny – v kategorii Příroda a životní prostředí – získal také fotograf MAFRA, Radek Kalhous z pardubické redakce.

„Gratuluji oběma fotografům, a to jak za jejich každodenní profesionální práci, tak za skvělou reprezentaci značky MAFRA,“ říká Štěpán Košík, předseda představenstva mediální skupiny MAFRA.

Jan Zátorský dostal v minulosti už několik ocenění od poroty Czech Press Photo a získal i diváckou cenu fotka roku za snímek akvarijních rybiček prchajících před Jiřím Paroubkem.

„Z ceny mám velikou radost. Zvlášť důležité je pro mě letošní složení poroty, ve které byla řada osobností, kterých se velice vážím. Chvíli předtím, než jsem fotku vyfotil, jsem byl mezi mačkajícími se uprchlíky. Jsem rád, že jsou ve fotce silné emoce a že ve zkratce vystihuje celou situaci kolem uprchlické vlny,“ popsal své pocity fotoreportér Jan Zátorský.

Výstava fotografií je k vidění na Staroměstské radnici do konce ledna 2016.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient