Předkvětnonedělní koncert na Strahově

Předkvětnonedělní koncert na Strahově, Schola Gregoriana Pragensis a Adoremus

Schola Gregoriana Pragensis pod uměleckým vedením Davida Ebena, patřící mezi přední světové interprety středověké duchovní hudby, a slovenský pěvecký sbor Adoremus, známé celoslovenské vokální těleso pod vedením sbormistra Dušana Billa, dramaturgicky zaměřené na sakrální hudbu, vystoupí společně na výjimečném koncertě v pátek 18. 3. 2016 v 19:30 v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie v Praze na Strahově.koncert praha

Dramaturgie koncertu přináší zpěvy Květné neděle a Velkého týdne. Umělecká tělesa představí program, v němž se spojuje předzvěst Kristova královského triumfu se zprávou o jeho umučení. Na koncertě zazní zpěvy ze slavnostního procesí Květné neděle i zpěvy ze specifického repertoáru Svatého týdne. Zajímavá jsou zpívaná čtení Velkého pátku, tzv. Pláč proroka Jeremiáše, v němž prorok naříká nad zpustošeným Jeruzalémem. V programu budou zastoupeny i zpěvy, doprovázející Velkopáteční obřad uctívání Kříže, zejm. Improperia, pomyslné výčitky Spasitele, adresované vyvolenému národu, i celému světu.

Koncert navazuje na loňský úspěšný společný projekt Scholy Gregoriana Pragensis a slovenského pěveckého sboru Adoremus na Slovensku.

Vyprodané katedrály na jejich koncertech v Nitře a v Trnavě svědčí o vysoké úrovni interpretace sakrální hudby.

Program, který zpřístupňuje repertoár ležící v samotných kořenech evropské hudební kultury a díla mistrů vokální polyfonie ověřené časem i křesťanskou tradicí, nabízí nevšední, jedinečný duchovní a umělecký zážitek.

Vstupenky jsou k dispozici na prodejních místech Ticketportal a nebo si je můžete zakoupit a vytisknout on-line – HOMEtickets!!

Další informace: https://www.ticketportal.cz/event.aspx?ID=134941

www.adoremus.sk

www.gregoriana.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient