Registrace vozidel a příprava auta na STK v roce 2016

Registrace vozidel a příprava auta na STK v roce 2016

Pokud nejste na registru vozidel jako ryba ve vodě, musíte se obrnit velkou trpělivostí, nebo svěřit úkol jakým je registrace vozidel odborníkům. Vyřízení všech potřebných náležitostí vyžaduje nejen jistou časovou náročnost, ale i pevné nervy.

Začíná to již kompletací dokladů. A jak je známo, úředník si vždycky něco najde a neznalost zákona neomlouvá. S kompletací potřebných dokladů, návštěvou dopravního inspektorátu a celkovým vyřízením se raději obraťte na odborníky. Sázkou na jistotu je třeba společnost SPZ SERVIS

Registrace vozidel

Ať už se jedná o povinné pojištění vozidel třeba v podobě sjednání povinného ručení, které je jednou z podmínek pro zápis do registru vozidel, nebo zajištění dálniční známky ČR včetně zjištění placených úseků, šetřete svůj čas hledáním nedohledatelného a rovnou této společnosti napište nebo zavolejte.

Pokud máte v plánu zrovna přepis vozidla, převod vozidla, anebo přihlášení vozidla, možná už nyní marně zkoumáte, jaký je v těchto termínech rozdíl. A co teprve až přijde moment výběru toho správného formuláře, jeho vyplnění ve správném tvaru a kompletace dokladů? Víte třeba, že u ojetého vozidla není jeho převod uskutečňován ve městě kupujícího, ale prodávajícího? Pokud už vám nezbývá čas do místa nákupu vozu znovu zajet, opět je zde důvod navíc nechat vyřízení na odbornících na slovo vzatých.

Při ztrátě SPZ vaše vozidlo nesmí vůbec vyjet na silnici. V této prekérní situaci je pomoc opravdu vítaná. Dalšími chvilkami, kdy velmi rádi přijmete pomoc, je i ukončení leasingu, nebo doba, kdy se rozhodnete změnit barvu svého auta.

Nově můžete mít i registrační značky na přání za speciální příplatek 5000 korun. Můžete si vybrat čísla i písmena na registrační značce jak je vám libo. Volíte 8 alfanumerických znaků a minimálně jeden ze znaků musí být číslo. Značka je přenosná při změně vozidla a použitelná doživotně.

Pokud si své auto dovezete ze zahraničí, určitě přivítáte jasné a srozumitelné informace včetně vyřízení potřebných dokumentů. Novinkou v případě přepisu vozidla do zahraničí je, že sice nepotřebujete platnou STK, zelenou kartu nebo povinného ručení, ale musíte mít platné údaje o kupujícím v zahraničí.

Příprava a registrace STK

Víte, kdy vám končí datum platnosti STK? Pokud patříte k těm, kterým pravidelně propadne platnost všech dokumentů, ať už se jedná o občanský průkaz, řidičák či STK, je zde vhodné řešení. Registrací do databáze společnosti SPZ SERVIS už bude vše ohlídáno za vás.

Novinkou při vyřizování STK je pořízení obrazového záznamu, identifikace technika STK pomocí čárového kódu, což má být novým opatřením a součástí boje proti častému stáčení tachometrů. Fotoaparát musí mít minimální rozlišení 5 Mpx. STK musí mít pořízeno úložiště dat v podobě externího disku, kde se budou archivovat fotografie.

Zapomeňte na žaludeční nervózu a bezesné noci před technickou kontrolou. Celková příprava na STK, včetně přípravy auta a vyřízení dokumentů pak bude noční můrou jiných. Pokud se můžete jistým nepříjemnostem vyhnout, přenechte je odborníkům, kteří mají vyřizování v malíčku. Vyberte si, jak budete trávit svůj čas. Určitě najdete něco příjemnějšího než trávení času na úřadech.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient