Roth expanduje převzetím společnosti Roltechnik

Roth expanduje ve východní Evropě převzetím společnosti Roltechnik. Další internacionalizace sanitárních aktivit. Společnost Roth rozšiřuje zásadně své sanitární aktivity. Výrobce sprchových koutů a kompletních sprchových kabin se sídlem v Dautphetalu přebírá českou společnost Roltechnik s téměř 150 zaměstnanci. Centrála společnosti sídlí v Třebařově s dalším výrobním závodem v Červené Vodě. Společnost Roltechnik má také dceřinou společnost na Slovensku.Roth kupuje sanitárního výrobce Roltechnik se sídlem v Třebařově (ČR)

Společnost Roltechnik je renomovaný dodavatel sprchových koutů, vaniček, van a hydromasážních systémů. Jejími hlavními trhy jsou Česká republika, Slovensko a Maďarsko. Společnost byla založena v roce 1991 a doposud byl hlavním akcionářem český finanční investor.

Dr. Anne-Kathrin Roth, Chief Marketing Officer (CMO) divize Roth Sanitary systems vysvětluje: „Roltechnik nám poskytuje bezprostřední prezenci s našimi úspěšnými sanitárními výrobky na trzích, kde jsme doposud nebyli přítomni. Akvizice zvyšuje naši výrobní kapacitu a rozšíření naší produktové palety. Tímto krokem se transformujeme na dodavatele s plným spektrem sprchových koutů v relevantních produktových segmentech a vytváříme bázi pro další internacionalizaci našich obchodních aktivit. Také můžeme zajistit další expanzi nových výrobních závodů v České Republice stejně jako našeho výrobního závodu v Dauthpetal_Buchenau“. V nastoleném kurzu převzetí Roltechniku chce výrobce rozvíjet možné synergie.

Matthias Donges, Chief Executive Officer (CEO) Roth Industries je přesvědčený:„Toto je pozitivní a strategické nastavení kurzu pro naši sanitární divizi. Roltechnik absolutně zapadá do struktury Roth. Máme za sebou dlouhodobou spolupráci, známe společnost, zaměstnance a její výkonnost velmi dobře.

Obchodní model a kultura společností jsou velmi podobné. Toto vše je perfektní základ pro rychlou integraci. Roltechnik má velmi dobrou reputaci na trzích východní Evropy a vynikající obchodní vazby na profesionální trh. Roth je významně zastoupen na zbývajících evropských trzích. Chceme využít síly obou společností jako výhody pro naše zákazníky v sanitárním sektoru.“

Jiří Šejnoha, CEO Roltechniku vysvětluje: „Jsme velmi potěšeni, že jsme našli nový domov v tradiční rodinné firmě. Roth má za sebou sedmdesátiletou historii a zkušenost. Je důležitým hráčem na Evropském sanitárním a topenářském trhu. Tato konstelace se jeví jako ideální jak pro management tak pro zaměstnance a slibuje stabilitu, růst a dobrou budoucnost pro společnost Roltechnik.“

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient