IMMOFINANZ dovršuje akvizici přibližně 26% podílu v CA Immo

Společnost IMMOFINANZ dokončila koupi 25,690.163 akcií na doručitele (což představuje podíl ve výši přibližně 26%) společnosti CA Immobilien Anlagen AG od kyperské společnosti Terim Limited a čtyři akcie CA Immo na jméno od rovněž kyperské společnosti O1 Group Limited.IMMOFINANZ

Transakce byla uzavřena dnes, tj. dne 2. srpna 2016. Kupní cena za celý balík akcií dosahuje přibližně 604 miliony eur.

„Splnili jsme všechny předběžné podmínky v maximálně krátké době a získali potřebná povolení od antimonopolních úřadů šesti zemí. Akvizice vytváří základ pro fúzi těchto dvou společností do skupiny, která bude jedním z předních hráčů na evropském trhu nemovitostí. Jejich portfolia se výborně doplňují, díky čemuž očekáváme zásadní synergické efekty a zvýšenou atraktivitu takto vzniklé skupiny na kapitálovém trhu – a to vše hraje ve prospěch akcionářů obou společností,“ uvedl Oliver Schumy, výkonný ředitel (CEO) společnosti IMMOFINANZ.

O společnosti IMMOFINANZ

IMMOFINANZ je společnost podnikající v oblasti komerčních nemovitostí, jejíž aktivity se v současnosti zaměřují na segmenty maloobchodních a kancelářských nemovitostí na osmi klíčových evropských trzích: Rakousko, Německo, Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Polsko a Moskva. Její primární aktivity zahrnují správu a výstavbu nemovitostí a portfolio obsahuje více než 380 nemovitostí v přibližné hodnotě 5,5 miliardy eur. Společnost IMMOFINANZ je kotována na burzách ve Vídni (kde je součástí tzv. leading ATX indexu) a ve Varšavě. Pro více informací prosím navštivte tyto stránky: http://www.immofinanz.com.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient