Jak si vybrat správný počítač?

Podobně jako u jiných věcí můžeme při výběru počítače volit z nového nebo již použitého výrobku. Podstatnou roli při našem rozhodování hrají především finance, které hodláme na nákup použít. Uvědomme si také, k čemu  a jak často budeme počítač využívat. Pokud jej budeme mít pouze na občasné vyřizování obchodní korespondence, naše nároky budou zcela jiné, než když plánujeme na něm trávit spoustu času sledováním videí či hraním her.

Proč se vyplatí repasovaná technika?

Dell Optiplex 990 SFF Intel i5-2400
Dell Optiplex 990 SFF Intel i5-2400

Když již dojde k poruše našeho počítače, zpravidla nejdříve pátráme po její příčině. Pokud se jedná o nový výrobek, nejčastěji volíme možnost opravy nebo výměny vadného komponentu. Jiná situace však nastává u starších typů. Mnohdy se totiž stává, že potřebná součástka či oprava dosahuje značné části ceny počítače, nebo ji dokonce převyšuje. V tomto případě je nejlepší možností pořízení jiného výrobku. Nejlepším řešením je samozřejmě nákup nového počítače. Ne však vždy v danou chvíli máme na to dost peněz a mnohdy nám i starší produkt dobře poslouží. Zatímco dnešní nové notebooky začínají na hranici 6000 Kč, mohou nabídnout pouze surfování na internetu a základní kancelářskou práci, za stejné peníze lze koupit repasované počítače, které jsou podstatně výkonnější. Jedná se hlavně o dřívější top modely, vyrobené z kvalitních materiálů a vyznačující se velmi dobrým dílenským zpracováním. Tyto levné PC jsou proto vhodnou alternativou k novým notebookům. Často se nich setkáme s procesory s architekturou Arrandale, Sandy Bridge i modernější. Na internetu najdeme hned několik srovnání repasovaných a nových notebooků, která tomu dávají za pravdu.

Výměna starého počítače

Pestrou nabídku repasovaných počítačů najdeme na internetu. Má ji například e-shop Levná PC, který kromě notebooků nabízí rovněž monitory, tiskárny a další počítačové příslušenství (myši, klávesnice). Na jeho stránkách však pořídíme i použité dockovací stanice, grafické karty, optické mechaniky, pevné disky, procesory i paměti do počítačů a notebooků. Kromě tohoto zboží obchod nabízí užívané tablety a mobilní telefony.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient