ŠKODA Muzeum se účastní akce Muzejní noc 2016

ŠKODA Muzeum se účastní akce Muzejní noc 2016

  V pátek 20. května 2016 od 19 hodin do půlnoci otevře ŠKODA Muzeum v Mladé Boleslavi své prostory veřejnosti
› Netradičně pojaté prohlídky a expozice, vstup zdarma
› Program pro návštěvníky všech věkových kategorií: Závodní vůz ŠKODA Fabia R5, simulátor výměny kol, hudební vystoupení, výtvarná dílna a dětský koutek v závodním stylu

ŠKODA Muzeum se účastní akce Muzejní noc 2016

Mladá Boleslav, 16. května 2016 – Prohlídka muzejních expozic i výrobních provozů, mnoho fascinujících veteránů i sportovních vozů, simulátor výměny kol, jízda v historickém autobusu, výtvarná dílna i dětský koutek – to vše a řadu dalších zajímavostí nabídne ŠKODA Muzeum v pátek 20. května od 19 hodin do půlnoci v rámci akce Muzejní noc 2016.

„Mladoboleslavská Muzejní noc, na níž ŠKODA Muzeum úspěšně participuje, se tradičně těší velkému zájmu veřejnosti,“ říká Andrea Frydlová, vedoucí ŠKODA Muzea, a dodává: „Věřím, že i tentokrát dokáže atraktivní a pestrý program připravený týmem ŠKODA Muzea zaujmout velké i malé návštěvníky a vtáhnout je do inspirativní a bohaté historie značky Laurin & Klement/ŠKODA.“

Pětihodinový program skončí až s půlnocí a obsáhne takřka všechny prostory ŠKODA Muzea v Mladé Boleslavi. Na přilehlém parkovišti před Zákaznickým centrem přivítají návštěvníky historické sportovní vozy mladoboleslavské značky, v rámci Muzejní noci lze navštívit také depozitář prototypů a sportovních automobilů ŠKODA.

Příjemnou atmosféru navodí stylová swingová hudba a šansony v podání kapely Voilà!, jejíž vystoupení začínají v 19:30, 21:00 a 22:00 hodin. Mezi vystoupeními a po jejich skončení bude v sále L&K Forum probíhat projekce filmů z historie ŠKODA Motorsport. Návštěvníky bude lákat vystavený závodní vůz ŠKODA Fabia R5, ale i soutěž o nejrychlejšího mechanika, doprovázená výstavou závodních pneumatik a výbavy jezdců.  V závodním duchu bude pojata také výtvarná dílna a dětský koutek v sálech Hieronimus I a Hieronimus II. Zároveň bude vyhlášena soutěž o nejlepší fotografii z Muzejní noci ve ŠKODA Muzeu, snímky s hashtagem #skodamuzeumnoc2016 je možné nasdílet na Facebook nebo Instagram.
Prohlídku expozice ŠKODA Muzea zatraktivní oživlé obrazy z historie značky ŠKODA, vytvářené členy Divadýlka na dlani. V galerii nad schody je instalována výstava „25 let společně: ŠKODA AUTO & Volkswagen Group“, ve foyer „Průkopník nové éry: 70 let legendárního vozu ŠKODA ´Tudor´“ a v sále Hieronimus III výstava „Český betlém“.
Návštěvníci si mohou v 19:00, 20:00 a 21:00 prohlédnout vybrané výrobní provozy ŠKODA AUTO, registrace zájemců o tuto prohlídku bude probíhat ve vestibulu muzea do 18:00, zúčastnit se mohou i děti starší 12 let.

V Mladé Boleslavi se na akci Muzejní noc budou kromě ŠKODA Muzea podílet také další dvě instituce, Kultura města MB a Muzeum Mladoboleslavska. Například na místním hradě proběhne Noc kurátorů s prezentací atraktivních sbírkových předmětů a Letecké muzeum Metoděje Vlacha od 19:00 hodin do západu slunce předvede mimo jiné letecké ukázky historicky věrných replik. Návštěvníci mladoboleslavské muzejní noci se mohou po trase ŠKODA Muzeum – Staroměstské náměstí – Letecké muzeum a zpět svézt historickým autobusem ŠKODA 706 RTO, jízdné bude činit 20 Kč.

ŠKODA Muzeum (Václava Klementa 294, Mladá Boleslav) má během Muzejní noci otevřeno zdarma. Více informací naleznete na http://museum.skoda-auto.cz/.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient