Skupina Promet Group rozšiřuje působení na Vsetínsku

Ostravská skupina Promet Group rozšířila divizi metalurgie a strojírenství o nově koupenou společnost ZPS Prefix. Tato skutečnost již byla potvrzena zapsáním nového majitele do obchodního rejstříku. Nová dceřiná společnost zaměřená zejména na strojní obrábění přesných součástí, montáž zařízení a povrchovou úpravu lakováním získala nového majitele, který plánuje výrobu a zakázky navyšovat.

Rozšíření výrobního zázemí skupiny o společnost ZPS Prefix bylo strategickým nákupem. Strojní obrábění, montáž a povrchová úprava lakováním tak doplní služby potřebné u jiných dceřiných společností, jako je například opracování odlitků slévárny Promet Foundry vzdálené šest kilometrů.

„Finální opracování a lakování je potřebnou službou, na kterou slévárně chybí kapacita. Dnes však můžeme spojit síly se sesterskou společností a nabídnout zákazníkovi kompletní výrobek, což je ideální stav,“ uvedl Ing. Tomáš Lokaj ze společnosti Promet Foundry.

Využití pro tuto společnost v rámci skupiny nabízí také kopřivnická společnost Tawesco, která byla do roku 2011 dceřinou společností tehdejší Tatry a.s. Zde jde hlavně o oblast strojního obrábění, které doplní již tak široké portfolio služeb nejen společnosti Tawesco, ale i celé skupiny Promet Group.

„Momentálně společnost zcela nenaplňuje svou výrobní kapacitu, jak po personální, tak technické stránce. Změny formou propouštění zaměstnanců tak nejsou předmětem plánu. Ten naopak obsahuje navyšování jak výroby, tak čísel vlastních kmenových zaměstnanců,“ uvedl Ing. Michal Šrom ze společnosti ZPS Prefix.

Pro skupinu Promet Group jde již o druhou dceřinou společnost na území Vsetínska. ZPS Prefix navíc disponuje moderním strojovým parkem, který není plně využit. Budovy, které jsou rovněž ve vlastnictví společnosti, nabízejí rozsáhlou plochu pro další využití a rozvoj společnosti.

O SKUPINĚ PROMET GROUP

Skupina Promet Group se zaměřuje převážně na oblast hutního a strojírenského průmyslu v České republice i zahraničí. Portfolio firem nabízí slévárenskou výrobu; finální opracování hutní produkce; dodávky surových materiálů pro slévárny a ocelárny; výrobu komplexních technologických celků na zakázku pro hutní, strojírenský, energetický či chemický průmysl; výrobu součástí pro automobilový, lesní a zemědělský průmysl jako výlisky a svařence; ale také v oblasti služeb jako logistika, správa nemovitostí a další. Skupina zaměstnává takřka 2000 kmenových zaměstnanců a vytváří roční obrat přesahující 4 miliardy Kč.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient