Společnost Garmin® porušila patenty firmy Navico a musí zanechat dovozu a prodeje výrobků DownVu™

Komise podpořila patenty na technologii zobrazování DownScan Imaging™ předního výrobce námořní elektroniky

Společnost Navico, největší světový výrobce námořní elektroniky a mateřská společnost značek Lowrance®, Simrad®, B&G® a GoFree®, dnes oznámila, že Komise pro mezinárodní obchod (ITC) rozhodla, že skenující sonary DownVu™ společnosti Garmin Ltd. porušují patenty technologie DownScan Imaging™ firmy Navico. Toto rozhodnutí mění původní stanovisko vydané loňského července soudcem Správního soudu, které bylo dříve oznámeno společností Garmin Ltd. (NASDAQ:GRMN). Navíc je to druhé nepříznivé rozhodnutí komise ITC během dvou týdnů, kdy bylo shledáno, že společnost Garmin porušuje sonarové patenty.

Rozhodnutí komise ITC ve věci produktů DownVu zakazuje společnosti Garmin a spolupracujícím distributorům a maloobchodníkům dovoz, prodej a propagaci všech svých výrobků DownVu, které porušují patenty, včetně výrobků echo, echoMAP a GPSMAP, které jsou součástí jejich příslušných snímačů. Konkrétně komise ITC vydala příkaz k zastavení a upuštění od protiprávního jednání, který společnosti Garmin a jejím distributorům nebo spolupracujícím subjektům zakazuje prodej těchto výrobků, a vydala také vylučující příkaz, který ukládá americké správě pro cla a ochranu hranic odmítnutí jejich dovozu.

Ačkoliv všechny příkazy komise ITC podléhají před nabytím účinnosti 60denní lhůtě, distributoři výrobků DownVu společnosti Garmin s okamžitou účinností vědomě riskují záměrné porušení patentu společnosti Navico, pokud budou pokračovat v prodeji výrobků DownVu společnosti Garmin, a mohou být žalováni za protiprávní jednání. Společnost Navico proto nedoporučuje distributorům, dealerům a maloobchodníkům, aby pokračovali v propagaci a prodeji těchto produktů, a doporučuje, aby prodejci těchto výrobků v případě jakýchkoliv nejasností souvisejících s touto záležitostí vyhledali nezávislé právní poradenství. Komise ITC navíc rozhodla, že společnost Garmin musí vystavit dluhopis ve výši 100 procent hodnoty padělaných produktů, které budou prodány ze skladu nebo importovány do Spojených států během 60 denního období přezkumu.

Dále, veškeré produkty společnosti Garmin, u kterých se uvádí alternativní projekční řešení, jsou předmětem souhlasu komise ITC a amerického celního úřadu, které potvrdí, zda tyto výrobky s alternativním projekčním řešením neporušují patenty společnosti. Společnost Garmin doposud nezahájila proces předložení alternativních projektů.

Společnost Garmin se může odvolat u amerického Federálního soudu ve snaze napadnout závěry skutkové podstaty nebo prokázat, že ze strany ITC došlo k nesprávné interpretaci práva; nicméně v současnosti podléhá dovoz a prodej výrobků společnosti Garmin s využitím technologie DownVu rozhodnutí komise ITC a je porušením patentů společnosti Navico s okamžitou platností.

„Jsme mimořádně potěšeni, že komise ITC rozhodla v náš prospěch,“ uvedl Leif Ottosson, generální ředitel společnosti Navico. „Naše inovační zobrazování DownScan Imaging poskytuje rybářům skutečné výhody, zainvestovali jsme značný čas, úsilí a zdroje, abychom jej vyvinuli a zavedli na trh. Naše patenty slouží k ochraně této investice.“

„Našim konkurentům jsme pro dobro jejich zákazníků nabídli příležitost k využívání licence na naši technologii a jejímu zavedení při výrobě jejich produktů, které mnozí využili. Tato nabídka byla učiněna také společnosti Garmin, ale ta odmítla, čímž postavila všechny své spolupracující prodejce do těžké situace. Tato situace je pro mnoho dealerů a distributorů na trhu s námořní elektronikou nepříjemná, ale nadále budeme důrazně bránit duševní vlastnictví, které ochraňuje naše inovace a vedoucí pozici na trhu.“

Komise pro mezinárodní obchod (ITC) je nezávislou vládní agenturou ve Washingtonu, DC v USA, která je zodpovědná za rozhodování sporů o porušení patentních práv, které se týkají zboží vyrobeného v zahraničí a dováženého do USA. Výrobky DownVu společnosti Garmin jsou vyráběny a dováženy z Tchaj-wanu.

Pro více informací o značkách společnosti Navico navštivte stránky:www.lowrance.com, www.simrad-yachting.com, www.navico.com/commercial,www.bandg.com a www.gofreemarine.com. Pro více informací o skupině společností Navico Group navštivte stránku www.navico.com.

O společnosti Navico: Soukromá mezinárodní společnost Navico je v současnosti největší světovou společností vyrábějící námořní elektroniku a je mateřskou společností předních značek námořní elektroniky: Lowrance, Simrad, B&G a GoFree. Společnost Navico zaměstnává ve světě přibližně 1 500 zaměstnanců a své výrobky prodává ve více než 100 zemích. www.navico.com

KONTAKT: Andrew Golden, Rushton Gregory Communications,agolden@rushtongregory.com, tel. 617-413-6521

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient