Společnost Mars odstraní umělá barviva

Společnost Mars, Incorporated odstraní z celého portfolia potravin všechna umělá barviva

Pětiletá snaha se dotkne značek čokolád, žvýkaček, cukrovinek, potravin a nápojů

Společnost Mars, Incorporated dnes oznámila, že ze všech potravinářských výrobků pro lidskou spotřebu odstraní veškerá umělá barviva v rámci svého závazku naplnit nové preference spotřebitelů.

Ačkoliv mnoho z produktů společnosti již umělá barviva neobsahuje, rozšířením na celé portfolio potravin pro lidskou spotřebu společnost Mars vyjadřuje závazek významném hloubky i šíře. Změna postihne produkty napříč portfoliem čokolád, žvýkaček, cukrovinek, potravin a nápojů společnosti a bude se zavádět v krocích po dobu pěti let.

Umělá barviva nepředstavují pro lidské zdraví nebo bezpečnost žádná známá rizika, ale spotřebitelé dnes po výrobcích potravin požadují použití přirozenějších surovin. Na tomto pozadí bude společnost Mars úzce spolupracovat se svými dodavateli, aby nalezla alternativy, které nejenže splňují přísné standardy kvality a bezpečnosti, ale také zachovávají zářivé a zábavné barvy, které spotřebitelé od svých oblíbených značek společnosti očekávají.

„Fungujeme v odvětví, kde chceme uspokojit a potěšit lidi, kteří milují naše produkty,“řekl Grant F. Reid, předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Mars, Incorporated. „Eliminace všech umělých barviv z našeho portfolia potravin pro lidskou spotřebu je obrovský krok, jehož dosažení bude vyžadovat čas a usilovnou práci. Naši spotřebitelé jsou naším šéfem a my jim nasloucháme. Pokud je správné to pro ně udělat, pak je to správné i pro společnost Mars.“

Dnes společnost Mars používá ve svém globálním produktovém portfoliu nejrůznější přírodní a umělá barviva. V závislosti na preferencích spotřebitelů, dostupnosti surovin a místních nařízeních mohou být na různých trzích různé receptury a produkty. Nicméně všechny suroviny, které společnost používá, jsou bezpečné a všechny jsou vyrobeny v souladu s vlastními přísnými požadavky na kvalitu a bezpečnost a požadavky stanovenými orgány pro bezpečnost potravin na celém světě, včetně amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA).

Odstranění všech umělých barviv z portfolia potravin pro lidskou spotřebu, které představuje více než 50 značek, je komplexní výzvou. Strategie společnosti Mars zahrnuje partnerství s dodavateli za účelem stanovení nových surovin a receptur, které splní přísné standardy bezpečnosti a kvality, dále je to plnění veškerých právních a regulačních požadavků a vytváření dostupných způsobů k získávání názorů a zpětné vazby od spotřebitelů při procesu změny receptur. Společnost věří, že proces vytváření alternativních barev, zajištění jejich bezpečnosti a kvality, získání regulačních schválení a zavedení nových surovin do celého portfolia potravin pro lidskou spotřebu na celém světě bude trvat asi pět let.

O společnosti Mars, Incorporated

Společnost Mars, Incorporated je soukromá rodinná firma s více než stoletou historií a v jejím portfoliu jsou některé z nejoblíbenějších značkami na světě, jako je M&M’S(R), PEDIGREE(R), DOUBLEMINT(R) a UNCLE BEN’S(R). Ústředí společnosti Mars se nachází v McLean ve Virginii a její obrat činí více než 33 miliard v šesti různých obchodních segmentech: krmivo pro domácí zvířata, čokoládové cukrovinky, Wrigley, potraviny, nápoje a Symbioscience. Více než 80 000 zaměstnanců v 73 zemích spojuje pět principů společnosti: kvalita, efektivita, odpovědnost, vzájemnost a svoboda. Každodenně také bojují za to, aby vytvářeli vztahy se zapojenými subjekty a zajistili růst, na který jsme jako společnost hrdí.

Více informací o společnosti Mars, Incorporated najdete na stránkáchhttp://www.mars.com. Sledujte nás na Facebooku, Twitteru, LinkedIn a YouTube.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient