Společnost Hunter Ultrasonics vyzývá k ekologicky šetrnějšímu způsobu čištění filtrů naftových motor

Společnost Hunter Ultrasonics vyzývá k ekologicky šetrnějšímu způsobu čištění filtrů naftových motor

Předpisy v oblasti ochrany životního prostředí, které se týkají pouze snižování emisí oxidu uhličitého naftovými motory, opomíjejí důležitou věc

Hunter Ultrasonics
Hunter Ultrasonics

Od uzavření Pařížské smlouvy v roce 2015 se všechny nové předpisy vztahující se na nesilniční vozidla zaměřují pouze na snížení emisí plynů vyvolávajících skleníkový efekt.

 

Avšak jak Ken Hunter, zakladatel a generální ředitel společnosti Hunter Ultrasonics, ve svém nedávném článku uvádí, opatření na snižování znečišťování životního prostředí opomíjejí jednu důležitou součást celého procesu – pravidelné a pečlivé čištění motorových filtrů.

Více informací se dozvíte v článku “ Ultrasonic Cleaning – the Green Way to Clean Diesel Particulate Filters – Ultrazvukové čištění – ekologičtější způsob čištění filtrů pevných části naftových motorů ”.

Majitelé, provozovatelé a výrobci vozidel s naftovými motory by měli vyzvat úřady všech zemí světa, aby příslušné předpisy nepředepisovaly jen filtry na pevné částice (DPF) pro všechny naftové motory, ale aby byl do budoucna v zákonech současně zakotven i způsob a postup jejich pravidelné údržby a čištění.

To je velmi důležitá součást snahy o splnění cílů v oblasti snížení emisí oxidu uhličitého.

Aktivní regenerace je metoda, která se stále častěji pro čištění ucpaných filtrů pevných částic používá. Bohužel je ale neúčinná, protože:

– vede ke spalování pevných částic při vysoké teplotě, díky čemuž se znečišťující látky dostávají zpět do vzduchu. Takový filtr pak postrádá smysl.

– vede ke snížení produktivity a naopak ke zvýšení četnosti odstávek vozidla, protože během tohoto procesu není možné naftový motor používat

– zvyšuje spotřebu paliva a náklady

Dokud nezačneme využívat proaktivní čištění s pomocí méně škodlivých metod, jako je například ultrazvukové čištění, bude se míra znečištění jenom zvyšovat.

Pokud se chcete o ultrazvukovém čištění dozvědět více a zjistit jak tento způsob čištění pomáhá snižovat náklady na údržbu motorů, prodlužovat jejich životnost a snižovat náklady na spotřebu paliva, navštivte webové stránkyhunterultrasonics.com.

Přečtěte si zdrojovou verzi této zprávy na webových stránkách businesswire.com:http://www.businesswire.com/news/home/20160630006233/en/

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient