TA Associates významně investuje do Radixx International

Společnost TA Associates, přední světová firma působící v oblasti růstového private equity kapitálu, dnes oznámila, že dokončila významnou investici do společnosti Radixx International, Inc., předního poskytovatele počítačových systémů pro rezervace letenek, distribuci a nakupování. Finanční podmínky transakce nebyly zveřejněny.

Společnost Radixx nabízí cloudová řešení systémů služeb cestujícím (SaaS Passenger Service Systém) (PSS), která by měla leteckým společnostem pomoci zvýšit zisky a maximalizovat produktivitu prostřednictvím širší distribuce produktů a služeb. Produkty společnosti využívají flexibilní, moderní technologii, díky níž mohou přepravci prodávat letenky na různých platformách, přes internet, prostřednictvím call center a na letištích a prostřednictvím různých kanálů, včetně přímého prodeje zákazníkům, přes cestovní kanceláře, prodejce zájezdů a globální distribuční systémy. Řešení společnosti Radixx nabízí leteckým přepravcům celou řadu možností, jako je například dynamické nastavování pravidel přepravy a cen, inventáře, nabízení doplňkového prodeje na letištích, řízení odbavování cestujících a umožňuje doslova všechny metody a typy plateb v celé řadě měn. Společnost má rovněž samostatnou webovou nabídku pro pravidelné zákazníky, která umožňuje leteckým společnostem efektivní řízení věrnostních programů. Radixx nabízí své služby více než 40 zákazníkům na šesti světadílech ve více než 20 zemích. Společnost byla založena v roce 1993 a má centrálu v Orlandu na Floridě.

„Věříme, že Radixx má vynikající pozici na trhu služeb pro cestující a prožívá významné mezní období, zejména v rozvojových zemích,“ řekla Elizabeth de Saint-Aignanová, ředitelka TA Associates, která se stane členkou správní rady společnosti Radixx. „Radixx poskytuje moderní, flexibilní a stohovatelnou platformu, kterou je možné rozšiřovat podle počtu zákazníků a která splňuje složité technologické potřeby leteckých společností od malých nízkonákladových přepravců po velké letecké společnosti poskytující komplexní služby. Jsme velmi rádi, že jsme dokončili tuto významnou investici a využili naše zdroje pro další rozvoj firmy.“

„Považujeme investici tak zkušené firmy, jako je společnost TA Associates, za významný mezník vývoje společnosti Radixx. Jde nejen o náš dosavadní úspěch, ale také příslib dalšího růstu,“ řekl Ron Peri, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Radixx International, Inc. „Věříme, že naše flexibilní a dynamická podniková řešení v oblasti systémových služeb pro cestující nabízí významné konkurenční výhody v porovnání s klasickými systémy a jsme si jisti, že budou vysoce atraktivní i pro moderní přepravce. Vítáme společnost TA jako našeho prvního institucionálního investora a těšíme se na úzkou spolupráci při vytváření přidané hodnoty společnosti Radixx.“

Podle společnosti Technavio bude segment nízkonákladových přepravců ve světě pokračovat ve svém rychlém rozvoji, s odhadovanou složenou roční mírou růstu (CAGR) ve výši 10,4% od roku 2015 do roku 2019. V jednotlivých oblastech se složená roční míra růstu v tomto období očekává v asijsko-tichomořské oblasti 20%, na americkém kontinentě 5% a v Evropě, na Středním Východě a v Africe (EMEA) 0,9%. Pokud jde o prodej prodaných letenek, očekává se, že kapacita trhu vzroste z 1 496 milionu prodaných míst v roce 2014 na 2 456 milionu v roce 2019.

„Celosvětová deregulace průmyslu a následný pokles cestovních nákladů jsou velmi důležité pro rychlý rozvoj letecké přepravy v rozvojových a rozvíjejících se zemích a umožňují přístup k letecké přepravě i skupinám zákazníků, které v minulosti nebyly zastoupeny,“ řekl Kurt R. Jaggers, výkonný ředitel TA Associates, který se stane členem správní rady společnosti Radixx. „Radixx nabízí své služby leteckým společnostem všech velikostí prostřednictvím moderní technologie, umožňuje letenkový i „bezletenkový“ prodej přepravy a provozování ziskových obchodních modelů. Díky silné pozici na trhu jsme si jisti, že společnost bude nadále těžit z rychlého rozvoje letecké přepravy.“

Právním poradcem společnosti TA Associates v transakci byla firma Goodwin, pro firmu Radixx společnost Seyfarth Shaw.

O společnosti Radixx International

Radixx International, Inc., se sídlem v Orlandu na Floridě, v současné době dodává již pátou generaci systémů služeb cestujícím Passenger Service System na bázi cloudu. Radixx International, zprvu fungující jako univerzální obchodní platforma pro aerolinky, je předním poskytovatelem distribučních řešení příští generace pro letecké přepravce. Radixx Air je kompletní podnikový systém, který uspokojuje potřeby hybridních, nízkonákladových i tradičních aerolinek, včetně podpory propojení letů (interlining), sdílení kódů a distribuci prostřednictvím globálních distribučních systémů. Společnost byla založena v roce 1993 a nyní poskytuje své služby leteckým společnostem na šesti světadílech. Plně integrovaná cloudová řešení společnosti Radixx podporují obchodní modely všech aerolinek. Další informace naleznete na internetové adrese www.radixx.com.

O společnosti TA Associates

TA Associates je jednou z největších a nejzkušenějších firem působících v oblasti růstového private equity kapitálu. Společnost investovala do více než 460 firem po celém světě a vytvořila kapitál ve výši 24 miliard amerických dolarů. Společnost má kanceláře v Bostonu, Menlo Parku, Londýně, Bombaji a Hongkongu. Společnost TA Associates zaujímá přední místo v oblasti odkupů a minoritní rekapitalizace, zejména pro firmy z oblasti spotřebitelského sektoru, obchodních a finančních služeb a zdravotnictví a technologií. Více informací o společnosti TA Associates naleznete na internetových stránkách www.ta.com.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient