Sportovní Areál Harrachov a První bobová hodnotily letní a podzimní sezónu

Dva největší harrachovští poskytovatelé volnočasových aktivit, Sportovní Areál Harrachov a.s., provozující multifunkční lyžařský a sportovní areál, a První bobová a.s., provozující oblíbené bobové dráhy a lanové parky Harrachov a Špindlerův Mlýn, se v minulých dnech sešli ke společnému vyhodnocení harrachovské letní a podzimní sezóny.1479146818_31

Letní sezónu hodnotí jako vcelku úspěšnou, a to přes skutečnost výrazně horšího počasí než vloni. Počet návštěvníků lanové dráhy i areálu bobové dráhy potvrzuje trend posledních let – do tuzemských hor míří i v letních měsících stále více turistů než v minulosti.

Za impulsem pro návštěvu v tuzemsku stojí podle ředitele SA Harrachov ing. Jiřího Krejčího a předsedy představenstva společnosti První bobová ing. Víta Moudrého především dva hlavní faktory. Určitá nasycenost českých turistů zahraničím a bezpečnostní rizika hlavně v levných destinacích, kterými byly do nedávné doby turistické resorty kupříkladu Tuniska, Alžírska, ale i Egypta a Turecka. I proto mnoho lidí volilo pro své letošní letní dovolenkové dny pobyty v Česku.

„Do Harrachova míří sportovci za tréninkem, rodiny s dětmi, páry na víkendové pobyty či senioři pro chvíle klidného odpočinku v krásném prostředí tradičního horského resortu obklopeného nepřebernými lesy,“ přibližuje klientelu ředitel areálu Jiří Krejčí.

Roste počet běžců a cyklistů, kteří brázdí krajinu na kolech. Velké množství návštěvníků využívá pro start svých toulek lanovou dráhu, která je vyveze na Čertovu horu, z níž se pak mohou vydat na kratší či delší výlet podle vlastní volby.

Oproti minulým letům do Harrachova přijíždí i čím dál více cizinců. „Zaznamenali jsme početné skupiny Poláků, vracejí se k nám Němci a Holanďané a nově se objevili také poměrně velké skupiny Izraelců,“ popisuje Vít Moudrý a dodává: „Registrujeme trvale rostoucí zájem o Harrachov, hlavní město západních Krkonoš. Nejpočetnější skupinou návštěvníků, cca 55-60 %, jsou tuzemští návštěvníci. Samozřejmě přitom vnímáme, že ekonomika se v Čechách naštěstí vrací do normálu. Češi se vrátili k cestování po tuzemsku. Trendem jsou kratší pobyty, ale na druhou stranu jsou četnější.“

V těchto dnech se tradiční horské centrum i oba významné areály chystají na zimní nápor návštěvníků. Lanová dráha prochází rozsáhlou kontrolou, aby se eliminovaly poruchy i případná zranění. V plném nasazení jsou již sněhová děla a probíhá také instalace bezpečnostních prvků na sjezdovkách.

„Jsme připraveni spustit zasněžování, hned jakmile nám to dovolí klimatické podmínky a věříme, že pokud to dobře půjde, odstartujeme lyžařskou sezónu do konce listopadu,“ říká ředitel Skiareálu Jiří Krejčí.

Zatímco se u sjezdovek připravují sněhová děla, na zdejší bobové dráze kontrolují pro změnu správnou funkci topení dráhy. Bobová dráha je právě díky vytápění koryta v provozu i v zimním období. Jedni tak sníh za velké peníze vyrábí, druzí se ho nelevně zbavují. Oba však pod jedním heslem – aby se náš návštěvník vrátil, musí být spokojen!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient