Staronový šéf Úřadu pro civilní letectví

Josef Rada obhájil funkci šéfa Úřadu pro civilní letectví

Státní tajemník Ministerstva dopravy Tomáš Čoček s účinnosti od 1. února jmenoval nového vedoucího služebního úřadu – ředitele Úřadu pro civilní letectví. Svou pozici obhájil dosavadní ředitel úřadu Josef Rada, který tuto pozici zastává od roku 2008.

Osmapadesátiletý Josef Rada přišel do ÚCL z Ministerstva obrany. Od ledna 2004 do prosince 2007 působil ve strukturách Severoatlantické aliance, kde zastával funkci zástupce velitele Společného střediska řízení vzdušných operací v německém Messstettenu. Před odchodem do velitelských struktur NATO byl v letech 2001 – 2003 velitelem 34. základny speciálního letectva v Pardubicích a předtím tři roky náčelníkem oddělení bojové přípravy letectva na generálním štábu Armády České republiky.

„Domnívám se, že český Úřad pro civilní letectví je v mezinárodním měřítku velmi uznávaný. Tuto jeho dobrou pověst budu dále rozvíjet,“ řekl Josef Rada, který je absolventem Vysoké vojenské letecké školy v Košicích a postgraduálního studia Univerzity obrany v Brně. Na armádních proudových letounech má nalétáno více než dva tisíce letových hodin.

Josef Rada

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient